Steven Spielberg pripravuje štvrté pokračovanie Jurského parku

0
1545

Veľkofilmy postavené skôr na vizuálnej stránke, produkcii a výprave než na samotnom obsadení a scenári rozhodne patria do sveta kinematografie. Medzi tie známejšie, na ktoré už ale padol hviezdy prach, patrí istotne i séria troch filmov Jurský park. Oscarový režisér Steven Spielberg sa v najbližšom období zaviazal oživiť dinosaury i po štvrtý krát.

Prvý film o dinosauroch Jurský park z roku 1993, ktorý režíroval Steven Spielberg, sa stal celosvetovou jednotkou. Snímka spôsobila šialenstvo a zarobila viac ako 900 miliónov dolárov. Rovnako ho ocenila i odborná verejnosť a za efekty a zvuk si film odniesol v roku 1994 až tri sošky zlatých Oscarov.

O tri roky neskôr Steven uviedol do kín pokračovanie megahitu Jurský park: Stratený svet. Ten získal nomináciu na Oscara a zarobil cez 600 miliónov dolárov.

Tretie pokračovanie z roku 2001 režíroval už Joe Johnston a do filmu sa vrátilo aj pôvodné obsadenie z prvej snímky. zaujímavosťou je, že scenár napísal opäť Michael Crichton, no film s tržbami klesol na 350 miliónov dolárov.

Nový príbeh však vzhľadom na úmrtie pôvodného scenáristu píše Mark Protosevich. Steven prisľúbil, že Jurský park IV. je jeho ďalším projektom, na ktorom bude usilovne pracovať. Objaviť by sa v ňom mali aj pôvodní herci Jeff Goldblum, Sam Neill a Laura Dern.
Máme sa teda na čo tešiť!