Slováci u nás hľadajú informácie o smrti speváka Robbieho Williamsa

0
1756

Informácie o smrti herca Robina Willliamsa zarmútili herecký svet aj jeho fanúšikov, ktorých mal aj po rokoch veľa. Táto udalosť však dokázala zarobiť obrovský úspech médiám, portálom a denníkom, ktorý dokážu počas dneška nenapísať jeden článok, ale rovno 20 článkov o depresiách, jeho odkazoch, a aktualizovaných správach zo zahraničia od prierezu hereckou kariérov po každú jednu fotku, ktorú skopírovali z fanklubu, či jeho sociálnych sietí. To, čo je však smutné azda najviac je pohľad do štatistík prístupov našich čitateľov a do slov, ktoré vyhľadávajú pri vstupe na naše stránky.

Robbie Williams zomrelĽudia ho vlastne nepoznajú
Smutné na hľadaní jeho mena v Googli je to, že ho mnoho Slovákov vôbec nepoznalo. Je neuveriteľné, že sa k nám dnes nedostal ani jediný čitateľ, ktorý by hľadal hercovo meno v spojitosti s tragédiou správne. Každý jeden čitateľ, ktorý k nám dorazil totiž píše meno britského speváka z Take That, Robbieho Williamsa. Môžeme očakávať, že nie len Robbie Williams môže byť vďaka takémuto pomýleniu označený za mŕtveho, ale mnoho šarapaty môžu narobiť blogeri a niektoré pomýlené médiá. Na podobnosť mena so spevákom Robbie Williamsom sme už dnes upozornili. No že správne nenapíše hercovo meno do Google ani jediný čitateľ, je smutné. Na prvých priečkach hľadaní kľúčových slov sa ocitlo opakovane hľadané spojenie Robbie Williams zomrel, ale na štvrtom mieste je opäť spojenie, tentoraz v tvare Robbie Williams Smrť. Podobne sú ladené aj ďalšie hľadania kde sa raz objavuje jedno B, inokedy dve. 2x bol u nás hľadaný aj extrém v podobe „Wiliems“.

Herec s celým menom Robin McLaurin Williams, zomrel v pondelok 11. augusta vo svojom dome v Kalifornii, podľa predbežných zistení lekára môže ísť o samovraždu. O udalosti sme informovali dnes ráno najmä ako fanúšikovia jeho herectva. Zaujímavosť toho, koľko ľudí nevie napísať hercovo meno, sme si však akosi nemohli nechať pre seba. Dnes nám valcuje návštevnosť nie praktický článok o niečom zaujímavom, ale omyl v tom, ako sa volá zosnulý herec.

Foto: rebríček najhľadanejších slov cez Google za dnes od 08:00 do približne 14:00