Herec Robin Williams je mŕtvy, zomrel vo veku 63 rokov

0
2895

JumanjiHerec Robin Williams, hviezda od 70 tych rokov v televíznom a filmovom svete, bola nájdená v pondelok v jeho dome mŕtva. Herec podľa medializovaných informácií spáchal samovraždu, ktorá mohla byť dôsledkom jeho niekoľkoročných depresií, ktorými v poslednom čase trpel. Herecký svet prišiel o ďalšiu známu osobnosť, o to je vec smutnejšia, že mnohí dnešní tridsiatnici ho mali za svojho obľúbeného herca počas detstva. Správa o jeho smrti je žiaľ šokom pre jeho fanúšikoch aj po rokoch.

Preslávil sa detskými postavami ako Peter Pan vo filme Hook (1991), ako vedec vo Flubber, alebo ako Otec v sukni, kde sa otec nechcel vzdať svojich detí a vydával sa za pestúnku, aby mohol zostať s nimi. Stvárnil však úlohu Alana Perischa aj v nezabudnuteľnom príbehu Jumanji (1995), čo bol dokonca film, ktorý keď sa požičal z videopožičovne, bola u nás doma konečne skutočná radosť z výberu, možno aj preto, že Jumanji bolo stále požičané a zastihnúť ho chcelo počkať na vrátenie. V posledných rokoch sa objavil v oboch filmoch Noc v Múzeu ako prezident Teodor Roosevelt v armádnej uniforme na koni. Jeho najvýraznejšie úlohy však boli vo filme Dobré ráno Vietnam, alebo úloha terapeuta vo filme Dobrý Will Hunting, za ktorého dostal Oscara. Vytvoril postavy v azda 70 filmov a v trochu menšom počte seriálov, kde stvárnil buď hlavné, alebo celkom vedľajšie, no vítané postavy. Film Jack, kde stvárnil hlavnú úlohu chlapca, ktorý starol nesmierne rýchlo a zmaturoval ako starec, po vedení odhalil, že extrémne prípady, aké film popisoval, sa už v medicínskom svete naozaj stali. Medzi filmami boli aj slabšie úlohy, prípadne len hlbšie úlohy, ktoré bežný filmový konzument neprijme.

Jeho meno sa začalo ľuďom pliesť po rozpadnutí skupiny Take That, kedy sa zviditeľnil Robbie Williams, britský spevák, ako sólista. Podobnosť mena istý čas plietla ľudí a občas si neboli niektorí istí, kto je vlastne herec a kto spevák. Nie je nám známe, či sa vôbec niekedy stretli.