Rihanna je digitálne najpredávanejšou umelkyňou všetkých čias

0
1550

Mladá speváčka Rihanna sa stále usmieva. Rozhodne má dôvod. Stala sa digitálne nejpredávanejšou umelkyňou všetkých čias. Tým sa myslí obdobie od roku 2004 do dnes, pretože práve od júla 2004 je možné si hudbu digitálne zakúpiť.

Čoskoro 24-ročná rodáčka z Barbadosu predala viac ako 47,5 milióna piesní. Predbehla tak (s náskokom viac ako 5 miliónov) the Black Eyed Peas, Eminema či Lady Gagu, ktorí predali okolo 42 miliónov. Ďalej nasleduje Taylor Swift, Katy Perry, Lil Wayne, Beyonce, Kanye West a Britney Spears.

Za úspechom Rihanny by sme ale ťažko hľadali kvalitu. Práve naopak, ide o kvantitu. Speváčka berie svoju kariéru skutočne vážne a produkuje jednu pieseň za druhou. Od roku 2005, keď oficiálne vstúpila do hudobného priemyslu, vydala už 6 štúdiových albumov a nahrala niekoľko duetov na albumy iných umelcov.

Jej posledný album Talk that Talk je svetovým hitom a predalo z neho takmer 2 milióny kópií. Za úspech vďačí najmä hitu We found love, ktorý nahrala v spolupráci s Calvinom Harisom.
Na konci toho roku sa však očakáva vydanie nového albumu, aby sa nenarušila jej pracovný „time managment“. 🙂

Momentálne Rihanna boduje so svojím druhým singlom You da one. Nasledovať bude duet s rapperom Jay-z, Talk that Talk.