Pre UEFA EURO 2012 Ukrajina čistí ulice, túlavé zvieratá spaľuje zaživa

33
69179

Ukrajina bude spoločne s Poľskom čoskoro hostiť významné športové podujatie a chce sa páčiť svetu. Mesto Lysychansk v regióne Luhansk na východe Ukrajiny, kde sa bude medzinárodné futbalové podujatie roka 2012 konať, pristúpilo na veľmi razantné riešenie problému s túlavými psami, problém, ktorý doteraz skôr úrady ignorovali a zákony príliš neriešili. Mesto zakúpilo mobilné krematórium schopné rozohriať pec na 900°C. Už viac ako týždeň v meste aj okolí, kde sa bude športové podujatie konať, prebieha čistenie ulíc od túlavých psov, pričom sa nerozlišuje, či ide o zabehnutého psa, alebo naozaj túlavého psíka bez možnosti umiestnenia.

Vraždenie a šialené spaľovanie je razantné a svetovo ojedinelé riešenie
Ide o svetovo ojedinelé riešenie, ktoré azda nemá v modernej histórií ani obdoby. Kým sa aj pripravovaná petícia dostane k prezidentovi, ulice budú čisté. Psy strieľajú, podľa mediálnych informácií neraz aj nemotorne a neodborne. Tie, ktoré sa podarí chytiť živé a dôverujú chytačom na toľko, že sa nechajú preniesť, sú hodené do pece aj za živa. Postrelené polomŕtve psy majú potom pec ako záchranu od utrpenia. Toto tvrdia viaceré pozorovania a komentáre ľudí k rôznych článkom na túto tému. V mobilných peciach, ktoré sa dajú vykúriť. Ukrajinské ulice majú medzi túlavými psami najčastejšie väčšie molosoidné plemená psov a tak aj riešenie okamžitého zneškodnenia ich tiel bolo nutné vyriešiť mobilnými pecami. Týmto krokom sa absolútne ignorujú práva zvierat a ďaleko to prekračuje medze niečoho. A čo je horšie, toto celé nie je vtip. Ukrajine je doslova jedno, že si čistotu mesta docieli zakrvavenými rukami od mŕtvych zvierat, ktoré doteraz vo veľkom prehliadali. Problém sa týka psov aj mačiek zároveň. Takéto jednanie ukrajinských úradov, ktoré ignorujú akékoľvek volania po spravodlivosti zo zahraničia a aj z úst predstaviteľov UEFA, majú celkom v paži a naďalej prebiehajú v meste čistky. Mesto zrejme očakáva veľký prílev návštevníkov z pripravovaných majstrovstiev a nechce si kaziť imidž túlavými psami. Čo na tom, že si ho práve buduje ako mesto vraždenia a upaľovania živých psov.

Petícia je stále online:
Pol milióna podpisov v petícií obyvateľov hlavného mesta je zatiaľ a nové pribúdajú neustále. Celé sa potom pošlú až po dosiahnutí počtu 750 000 prezidentovi Januševičovi, aby urobil nápravu. Je celkom zvláštne, že to nespravil aj bez petície. Do tej sa dá stále zapojiť na odkaze: petícia

foto k článku a info aj na: http://radioliberty.livejournal.com a petícia s odkazom v článku.

Ďalšie smutné video, nevhodné pre deti a milovníkov zvierat:

33 KOMENTÁRE

 1. Vazeni panove, vsichni do jednoho, jak to s vami pri letosnim EURO 2012 bude? Kolik z vas bude sampionat sledovat? Kolik z vas posle videa svym kamaradum, znamym, pribuznym….??? Ty miliony lidi, co se zucastni sampionatu, vlastne vsichni ti, kteri budou sedet na tribunach na stadionech, urcite shledli a jeste shlednou ta drasticka, konec sveta predznamenavajici (a ja tomu verim) videa. Jeste v lednu, kdy se videa objevovala na facebooku, jsme byli presvedceni, ze jedine mozne a eticke reseni je bojkot, vsech, hlavne hracu, treneru, cinovniku, …, samozrejme ne z Ukrajiny a Polska. Precedens, velmi uzitecny. A co se stalo? EURO 2012 bude! Naprosty mravni upadek, eticka krize funkcionaru, hracu a predevsim divaku.

 2. Fuuuuj…do pece s tými čo to robia, hneď by som to UEFA zrušila,verím že sa s tým bude niečo robiť.
  Bezcitné beštie.Fakt je svet skazený.

 3. Veď sa už zobudte.Je to len propaganda proti Ukrajine.Viete čo sa robí u nás doma?To nechcite ani vedieť.Za všetko zlé môže len človek,alebo lepšie povedané majiteľ.Domáce zviera potrebuje svojho PÁNA,inak sa stane túlavým.Takže vynní sú tý,ktorí ich nechali na ulici,a nie tý ktorí ich odstraňujú.

 4. Samozrejme Hope, že je video staršieho dáta. Prvá časť je z reportáže a tá druhá je úryvok zo starého ruského filmu, kde sa takto zbavovali psov. Myslím že to je tam aj nejako vysvetlené.

 5. Je to otrasné. Ale okrem nadávania, hromzenia a lamentovania rukami by som pri peticii cakal nejake riesenie. Zakricat TO VSETKO JE ZLE je jednoduche, ale najst riesenie e prist s nim, pripadne pomoct realizovat to mi pride spravna cesta. Tych psov tam teda maju pozehnane!
  Mimochodom zabery z chytania psa su z filmu starsieho data a zvuk rozureneho psa je tam doplneny.

 6. Banda ****** vyvrhelov. Kazdemu jednemi do takto zaobchadza so zvierami prajem len pekne tvrdu rakovinu a zdochynanie v bolestiach. Chudence zvierata, ze musia trpiet tak primitivneho tvroa, akym je clovek.

 7. Ďakujeme Jaroslav, vieme. Tiež nie sme za to, aby sa kompletné články s myšlienkami autora a zisteniami kopírovali celé. Pre pár ľudí, čo si nevšimnú odkaz dole to naozaj vyzerá ako článok písaný Markízou. Na druhej strane, môžeme byť radi, že v súčasnosti niekto zdroj uvedie. Je otázkou času, kedy si to možno prevezme Čas, Topky, či Pluska a tí si spravia obsah svoj bez nejakého zdroja. Ale ďakujeme za postreh a názor.

 8. Ahojte Zaujimavos, markíza vám článok doslova komplet skopírovala. nezdá sa mi to od nich normálne, ak by článok prepísala na svoj a dala vás ako zdroj tak nepoviem nič, ale toto je doslova kópia. Riešil by som to.

 9. vychodna europa je plna tulavych psov…rumunsko, ukrajina, grecko atd…su priam zaplavene „tulakmi“…kto tam bol vie ze tie psiska su castokrat drze a dovoluju si aj voci ludom… je to nebespecne pretoze v niektorych lokalitach sa vytvaraju svokry ktore si trufnu aj na ludi …samozrejme je to chyba ludi ze sa dostalo tak daleko.. nechali si problem prerast cez hlavu…tento problem nikdy skutocne neriesili… preto s odstrelom suhlasim… psy su v tychto krajinych povazovane za nieco ako „skodna“…a umiestnenie vsetkych psov do zariadeni by bolo neunosne…ale odstrel by mal byt humanny a robeny odbornikmi… spalovanie za ziva je vsak nechutne a neludske….

 10. Smutné je, čoho všetkého sú ľudia (v tomto prípade Ukrajinci) spraviť pre to, aby ich vlasť bola v médiách „pozitívne“ prezentovaná.

 11. Obludy!!!. 80% takýchto bezcitných, primitívnych,“peniazuchtivých“, materiálne degenerovaných ľudí by malo hneď v tejto sekunde vyhynúť!!!( po celom svete).!!!

 12. Zdá sa že beštialita je typickou vlastnosťou rodu Homo Sapiens. A čím ďalej na východ, tým väčšmi je svet plnší zbytočného utrpenia. A ešte by chcela Ukrajina do EU? Takéto paličské beštie nepatria ani na túto planétu, mali by ich vystreliť na Venušu nech si užijú tej páľavy. Každý človek sa kvôli nim musí hanbiť že je súčasťou toho istého ľudstva.

 13. jak někdo tohle může,to nejsou lidi ale zrůdy!!!všechny takový bych postavila na hranici a postřílela!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ