Pre UEFA EURO 2012 Ukrajina čistí ulice, túlavé zvieratá spaľuje zaživa

33
78117

Ukrajina bude spoločne s Poľskom čoskoro hostiť významné športové podujatie a chce sa páčiť svetu. Mesto Lysychansk v regióne Luhansk na východe Ukrajiny, kde sa bude medzinárodné futbalové podujatie roka 2012 konať, pristúpilo na veľmi razantné riešenie problému s túlavými psami, problém, ktorý doteraz skôr úrady ignorovali a zákony príliš neriešili. Mesto zakúpilo mobilné krematórium schopné rozohriať pec na 900°C. Už viac ako týždeň v meste aj okolí, kde sa bude športové podujatie konať, prebieha čistenie ulíc od túlavých psov, pričom sa nerozlišuje, či ide o zabehnutého psa, alebo naozaj túlavého psíka bez možnosti umiestnenia.

Vraždenie a šialené spaľovanie je razantné a svetovo ojedinelé riešenie
Ide o svetovo ojedinelé riešenie, ktoré azda nemá v modernej histórií ani obdoby. Kým sa aj pripravovaná petícia dostane k prezidentovi, ulice budú čisté. Psy strieľajú, podľa mediálnych informácií neraz aj nemotorne a neodborne. Tie, ktoré sa podarí chytiť živé a dôverujú chytačom na toľko, že sa nechajú preniesť, sú hodené do pece aj za živa. Postrelené polomŕtve psy majú potom pec ako záchranu od utrpenia. Toto tvrdia viaceré pozorovania a komentáre ľudí k rôznych článkom na túto tému. V mobilných peciach, ktoré sa dajú vykúriť. Ukrajinské ulice majú medzi túlavými psami najčastejšie väčšie molosoidné plemená psov a tak aj riešenie okamžitého zneškodnenia ich tiel bolo nutné vyriešiť mobilnými pecami. Týmto krokom sa absolútne ignorujú práva zvierat a ďaleko to prekračuje medze niečoho. A čo je horšie, toto celé nie je vtip. Ukrajine je doslova jedno, že si čistotu mesta docieli zakrvavenými rukami od mŕtvych zvierat, ktoré doteraz vo veľkom prehliadali. Problém sa týka psov aj mačiek zároveň. Takéto jednanie ukrajinských úradov, ktoré ignorujú akékoľvek volania po spravodlivosti zo zahraničia a aj z úst predstaviteľov UEFA, majú celkom v paži a naďalej prebiehajú v meste čistky. Mesto zrejme očakáva veľký prílev návštevníkov z pripravovaných majstrovstiev a nechce si kaziť imidž túlavými psami. Čo na tom, že si ho práve buduje ako mesto vraždenia a upaľovania živých psov.

Petícia je stále online:
Pol milióna podpisov v petícií obyvateľov hlavného mesta je zatiaľ a nové pribúdajú neustále. Celé sa potom pošlú až po dosiahnutí počtu 750 000 prezidentovi Januševičovi, aby urobil nápravu. Je celkom zvláštne, že to nespravil aj bez petície. Do tej sa dá stále zapojiť na odkaze: petícia

foto k článku a info aj na: http://radioliberty.livejournal.com a petícia s odkazom v článku.

Ďalšie smutné video, nevhodné pre deti a milovníkov zvierat:

Comments are closed.