Originálny Tatranský fotomaratón vás pozýva už na svoj 4. ročník

0
1749

Štrbské pleso, Vysoké TatryUž 20. a 21. septembra budú môcť návštevníci Tatier zažiť 4. ročník unikátneho podujatia Tatranský fotomaratón (TF 2014). Ak radi fotografujete a milujete hory zároveň, úplným nasýtením vašich turistických chúťok môže byť niektorá zo súťažných kategórií. Návštevu Tatier si tak môžete spestriť účasťou v súťaži a vyhrať zaujímavé ceny. Už minulý ročník priniesol novinku, rozdelenie do kategórií a tento ročník prinesie opäť novinku v podobe mimosúťažnej možnosti nakrútiť 1 minútové video, ktoré môže byť ocenené a bude premietané na tohtoročnom festivale amatérskej tvorby o horách – Horalfeste.

Program a obsah podujatia
Podujatie aj tentoraz usporiadal Horský internetový klub, o.z.. Minuloročné rozdelenie do kategórií zostáva zachované aj pre tento ročník. A. kategória MESTO obsahuje 8 hodín fotografovania na celom území Vysokých Tatier, od Podbanského po Tatranskú Kotlinu a B. kategória HORY obsahuje 30 hodín fotografovania vo vysokohorskom prostredí s možnosťou prenocovania na vysokohorskej chate.

Témy oboch kategórií budú vyhlásené pred štartom, ktorý sa uskutoční dňa 20. septembra 2014 o 9-tej hodine pred StanBarom – Mlynická dolina, Štrbské Pleso. Po vyhlásení 8 tém pre každú z kategórií samostatne, budú mať účastníci možnosť ich stvárnenia na 8 fotografiách, a to v časovom intervale prislúchajúcom danej kategórii. Vo fotografiách musí byť zrejmý súvis zobrazovaných motívov k Vysokým Tatrám.

Do 15. septembra 2014 je možné sa elektronicky registrovať na oficiálnych web stránkach Tatranského fotomaratónu (www.fotomaratón.hory.sk). Pre el. registrovaných účastníkov TF 2014 bude zabezpečený špeciálny balíček obsahujúci vecné drobnosti a poukážky na zľavy od partnerov podujatia, ako aj sladké prekvapenia, či kupón na kávu/čaj. Registrácia bude možná aj v deň konania podujatia, a to od 7:00 do 9:00 hodiny.
Pre väčšie skupiny súťaženia chtivých milovníkov fotografovania a Tatier, organizátori pripravili výhodné skupinové štartovné. Chýbať nebude ani bohatý sprievodný program. V sobotný večer čaká účastníkov príjemné posedenie pod holým nebom spojené s premietaním outdoorových filmov a prezentáciami fotografií s horskou tematikou. Taktiež budú mať účastníci TF 2014 možnosť absolvovať mini fotokurz.

Fotografie vyhodnotí odborná porota zložená najmä z popredných horských a tatranských fotografov. Odovzdávanie cien spojené s vernisážou víťazných fotografií sa uskutoční v priebehu októbra 2014 v Hoteli Toliar na Štrbskom Plese. Aj tento rok si ocenení súťažiaci odnesú bohaté cenové portfólio od pobytov, cez hodnotné vecné ceny až po darčekové poukazy. Všetky podrobnosti o Tatranskom fotomaratóne, ako aj súvisiace aktuality, môžu záujemcovia nájsť na stránke fotomaratónu www.fotomaraton.hory.sk.

Zaujimavosti.net vás pozývajú na túto akciu ako mediálny partner. Podujatie je organizované pod záštitou starostu obce Štrba, Ing. Michala Sýkoru.