Na Novom Zélande chystajú najväčšiu vodnú šmykľavku na svete

0
3657

Vodná ľšmykľavka Auckland HelensvilleChcete byť súčasťou najväčšej vodnej šmykľavky na svete a zároveň zápisu v Guinessovej knihe rekordov? Chce to vycestovať na jar na Nový Zéland a kúpiť si lístok na adrenalínovú jazdu, ktorá bude mať viac ako 600 metrov. Posledná veľká vodná šmykľavka rovnakých autorov, ako tej pripravovanej, bola 23. a 24. februára 2013 neďaleko Aucklandu v Helensville na Novom Zélande. Najďalej sa dostal „šmýkač“ menom Jimi Hunt, ktorý dosiahol vzdialenosť 554 metrov. Vtedy sa akcie zúčastnilo cez 2500 ľudí a väčší počet ľudí sa očakáva o niekoľko mesiacov pri ešte väčšej šmykľavke. Záujemcovia o nevšedný zážitok starší ako 16 rokov sa môžu hlásiť do konca marca, kúpiť si svoj lístok, alebo darčekové predmety. Organizátori sľubujú výbornú zábavu, kultúrny program a ak si dobre pozriete videá nižšie, aj nejakú tú modrinu. A o čo vlastne ide?

Pripravovaná šmykľavka bude postavená na zelenom kopcovitom teréne, ktorý ponúkne najlepšie podmienky pre šmyk a nevšedný zážitok. Po minulé roky bola cesta na dráhe miestami hrboľatá a určite nie hladučká ako po masle. To však ľudí neodradilo, rovnako ako voda s prímesou hliny v závere celej jazdy. Podľa predbežných informácií organizátori chystajú lepšie materiály pri výstavbe samotnej dráhy, ako minulý rok.

Čo tak u nás?
Na Kysuciach mali nemenovaní chalani pred rokmi staré vyradené reklamné plachty, ktoré naukladali cez seba a oblievali vodou. Efekt spúšťania po týchto vo svahu naukladaných klzkých plachtách bol identický. Dráha dlhá 30 metrov bola pre mnohých z nich zážitkom dodnes. Starých plachiet s potlačou je pritom v niektorých agentúrach aj dnes možno viac než dosť. Čo tak na Slovensku zorganizovať niečo podobné? Viete o miestach s ideálnym svahom?

Video z minulého novozélandského ročníka

Zdroj: http://www.worldsbiggestwaterslide.com