Marika Gombitová spustila svoje prvé oficiálne stránky

0
2138

marika gombitovaZnáma speváčka Marika Gombitová, ktorá sa pred rokmi stiahla do ústrania, dala o sebe vedieť prostredníctvom médií v poslednej dobe už niekoľko krát. Najzásadnejším krokom jej návratu k svojim fanúšikom a možno aj do sveta hudby však v poslednom čase môže byť spustenie jej stránok, na ktorých doteraz pracovala. Oficiálne sa tak môžete pozrieť na stránky, ktoré sú podobnejším náhľadom na hudobné začiatky, život Mariky Gombitovej, ale čo viac, web okrem informácií a rôznych detailov ponúka aj veľmi zaujímavý zoznam videí. Jej fanúšikov poteší aj viacero podrobností z jej hudobných začiatkov, účinkovania a úspechov. Najmä pre mladšiu generáciu bude niekoľko informácií len ťažko predstaviteľných.

Odkaz na stránky: http://www.marikagombitovaofficial.com

Videogaléria stojí za pozretie
V spolupráci s blízkymi osobami sa jej podarilo spraviť dosiaľ asi najväčší online archív jej tvorby s cennými kúskami, ako sú staré videa z archívov televízie a ďalších inštitúcií. Pozrieť si môžete pôvodné a najstaršie videá zo sedemdesiatych rokov, keď začínala so skupinou Modus. Ich prvé vystúpenia, ktoré sa dostali na video a nachádzajú sa v tomto archíve, nie sú vždy o Marike a jej speve. Občas ide o reportáž, či vystúpenie celého Modusu. Viaceré videá sú však veľmi zaujímavým a cenným sondovaním do dôb minulých, často ani nie celkom zabudnutých.

Mimo hudobné vystúpenia ide aj o staršie reportáže, ktoré sa týkajú Mariky a jej hudby a je tak zaujímavé si pozrieť na jednom mieste postupne v rôznych rokoch to, čo zažila a internetový čitateľ si tak vie pozrieť aj určitý posun, porovnať ho a podobne. Už viaceré videá z tých najstarších dokázali jej obecenstvu, že ide o mimoriadnu speváčku. Každý, kto pozná jej piesne vrátane každého jedného slova a tónu, si neskôr všimne z videa českej súťaže MISS spev na playback. Isté však je, že v počiatkoch jej účinkovania v Moduse nebol v ničom horší ako úroveň jej hudby neskôr.

Najnovšie video v jej zbierke je zo stretnutia s Karlom Gottom, ktorý včera odštartoval turné na Slovensku.