Knižná novinka – Exkluzívna Rodinná biblia

0
1557

V období prvých svätých prijímaní jedinečný darček pre celú rodinu.
Takáto biblia na Slovensku ešte nebola. A z limitovaného počtu 500 kusov zostalo už len čosi vyše 30 výtlačkov…

Jedinečné vydanie Rodinnej Biblie obsahuje kompletné znenie Starého a Nového zákona v preklade Spolku svätého Vojtecha, no jedinečná je najmä jej úprava. Príhovor do nej napísal pápež František a pribalený je k nej ruženec z brúsených perál.

Dá sa prelistovať iba na stránke www.luxusnakniznica.sk.

Vzácne iluminácie

Exkluzívna Rodinná Biblia obsahuje najpôsobivejšie iluminácie, miniatúry a iniciály zo vzácnych zachovaných rukopisov. Ilustrácie vybrané z celkom 154 manuskriptov z viac ako štyridsiatich svetových knižníc.
Obrazový sprievod pokrýva vývoj umenia knižnej ilustrácie od deviateho do šestnásteho storočia.
Rodinná biblia je vytlačená na vysoko kvalitnom faksimilovom papieri a je bohato pozlátená: na celkom 270 z 356 iluminácií bolo použité fóliové zlato. Okraje stránok zdobia bordúry, ktoré sú v každej biblickej knihe iné a uľahčujú orientáciu v texte.

Číslovaný ruženec

Súčasťou prvých 500 výtlačkov je číslovaný ruženec, ktorý vyrobil najznámejší svetový výrobca – PAS Jablonec. Je zo sklenených brúsených perál. Na desiatky sú použité perly s povrchovou úpravou, ktorým sa poeticky hovorí Aurora borealis (polárna žiara). Brúsené perly v kriedovej farbe dopĺňajú kovové korunky a lemujú ich drobné brúsené perly, tzv. slniečka vo farbe bieleho opálu.

Vydavateľstvo Ikar je známe svojimi jedinečnými biblickými projektmi.
Rodinná biblia nadväzuje na tradíciu unikátnych knižných počinov. V roku 2009 Ikar vydal Zlatú bibliu v limitovanej edícii 500 kusov. V roku 2011 Bibliu Dalí v limitovanej edícii 333 kusov a v roku 2013 Cyrilo-metodskú bibliu.
Rodinná biblia je teda už štvrtým biblickým projektom, ktorý vyšiel v prvom náklade 500 kusov s číslovanými ružencami. Možno si ju objednať iba na www.luxusnakniznica.sk.  

Podľa Mons. Stanislava Zvolenského, arcibiskupa-metropolitu bratislavskej arcidiecézy, ktorý Rodinnú Bibliu slávnostne uviedol ide o unikátne spojenie „Svätého písma s hodnotou rodiny, ktorá by mala byť trvalá.“

 

Čítajte tiež:

Prichádza do kín: PABLO ESCOBAR – Nenávidený a milovaný

BOLO NÁS JEDENÁSŤ NAŽIVO V ŠTÚDIU L+S

Najvhodnejšia brada a fúzy podľa typu vašej tváre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ