Kiska aj Bill Gates s kýblom, či Sygic, ktorý vyzval TomTom a Waze

11
2731

Výzva s kýbľom ľadovej vody, takzvaná „ALS Ice Bucket“, ktorá sa šíri ako masové šialenstvo, má prioritne upozorňovať na ochorenie amyotrofickej laterálnej sklerózy. Hoci na túto časť spojenú so symbolickou podporou sa pozerá menej, viac výrazná je medializácia známych osobností, ktorí sa odhodlajú na seba ľadovú vodu vyliať a ukázať sa v mokrej poriadne prebudenej verzii.

ľadová výzva

Z posledných známych osobností, ktoré toto šialenstvo podstúpili bol prekvapivo aj samotný prezident Slovenskej republiky, ktorý tým opäť dokazuje, že chce byť za každú srandu, hoci by sme to od neho asi vôbec nečakali. Splnil totiž výzvu od Dominiky Cibulkovej, ktorá ju podstúpila pred ním. Prezident na seba naozaj kýbeľ vylial, pravdepodobne pri svojom dome v bežnom domácom oblečení a ďalej odovzdal štafetu Petrovi Saganovi, Petrovi Bondrovi a riaditeľovi Dobrého Anjela. Andrej Kiska však v samotnom texte na svojich stránkach nezabudol pripojiť aj poslanie celej akcie a jednotlivých výziev.

Navigácia Sygic posiela výzvu svojej konkurencii
Ak ste si mysleli, že konkurenčné firmy proti sebe len bojujú, mienku môže trochu upraviť fakt, že v priateľskom duchu sa vedia vyzývať aj k takým krokom ako sú kýbľové výzvy. Slovenský Sygic na streche jednej z bratislavských budov ešte pred vyliatím ľadovej prebúdzačky nezabudol odovzdať výzvu ďalej, dokonca konkrétne konkurenčným cestným navigáciám Waze, CoPilot Live a TomTom. Dostali dokonca ultimátum 24 hodín.

Bill Gates prijal výzvu od Marka Zuckenberga
Aj Bill Gates pred pár dňami prijal výzvu, dokonca priamo od Marka Zuckenberga. Ten ju ďalej odovzdal Elonovi Muskovi, Ryanovi Seacrestovi a Chrisovi Andersonovi. Pre tento účel si dokonca zostrojil svoju vlastnú plošinu. Nemohol ísť na to jednoducho ako všetci ostatní.

Comments are closed.