Keanu Reeves ako John Wick v akčnom filme, aký tu dlho chýbal

0
2021

john WickChýbal vám poriadny akčný film s dobrým obsadením a verme že aj scenárom? Keanu Reeves sa vracia na filmové plátna poriadne hlučne. Spoločne s Willom Dafoeom sa objavia v očakávanej novinke John Wick, v ktorej nebude núdza o tonu guliek letiacich vzduchom a vôbec o akčnú jazdu, ktorú sme v kinách už dlhý čas nevideli. Donedávna boli priateľmi, obaja nájomnými zabijakmi, no tentoraz stoja proti sebe.

John Wick je zabijak na odpočinku, ktorý si chcel možno život usporiadať inak, možno zabudnúť na minulosť, ale aj stratu manželky, po ktorej okrem spomienok zostal už len malý pes, posledný darček od nej. Keď mu však do domu vtrhnú zlodejíčkovia, ukradnú auto a zabijú psa, začne sa jeho odplata, ktorá ako malý plamienok rozhorí veľký oheň. Najmä však preto, že tí drobní škodcovia netušili ku komu sa vlámali. Ich šéfovia to však veľmi dobre vedeli.

Tvorcovia sa pri filme neinšpirovali žiadnym románom, hernou predlohou, či bájnou postavou. Vznikla postava, ktorá skrátka na trhu chýbala, vytvoril sa scenár, ktorý má mať stále akciu, zmysel a diváka zaujať. Zároveň môžeme vo filme nájsť možný návrat Keanu Reevsa, kde dodáva ďalší rozmer spojeniam herectva s jeho tvárov. Dopĺňa tak Constantina a Nea z Matrixu o ešte drsnejší charakter, ktorý sa možno čoskoro stane jeho výraznejšou úlohou. Producent Basil Iwanyk podotýka, že Keanu nepoužíval kaskadéra a triky, aby si chránil svoj vlastný zadok, ale všetko si odskákal sám, či už na bojovom poli, za volantom, či pri všetkých fyzicky náročných pohyboch. Dopĺňa, že vo filme napočítali 95 zabitých ľudí. Údajne má ísť o adekvátny počet vzhľadom na vyplienenie domu a zabitie psa.

John Wick v kinách od 23. októbra.