Hnusné zvyšovanie virality príspevku na Facebooku a opäť „Žijeme len raz“

0
3983

Šialené zvrátené praktiky na Facebooku pokračujú. Stránka, ktorá nemá absolútne ani jedinú spojitosť s ľudským utrpením, hladom a deťmi a opäť ide o prípad využívania utrpenia pre zvýšenie popularity. Viralita je to, čo stránky na facebooku potrebujú. Viralitu zvyšuje každý LIKE, každý komentár a zdieľanie. Stránky, ktoré potrebujú viralitu preto často spravia čokoľvek. Napríklad zneužijú fotografiu vyhladovaného dieťaťa v Afrike a pripoja fotografiu mladých, čo si niekde vo fontáne nabrali vodu do striekacích pištolí. Útok na city na reakciu ani nemusel dlho čakať.

Facebuk Hyena - dieťa v Afrike

Opäť EGO (a opäť nie originál)
Niekto má rád známeho hudobníka a už po druhý krát je profil s jeho menom, alebo s menom jeho skladby, pôvodcom takejto praktiky. Stránky s názvom: „EGO ft. Robert Burian – Žijeme len raz
Nemajú súdnosť, nemajú žiadnu spojitosť s bojom proti hladu alebo s humanitnou činnosťou. Vedia však nacieliť srdcervúcu fotografiu tam, aby ju ľudia videli. Samozrejme, že fotografia nezabúda vyžadovať LIKE, ako reakciu na motív v obrázku. Aj takto môže fungovať nechutný marketing a snahy o zvýšenie virality. Nezáleží, že ide o príspevok (vlastne absolútne všetko v tejto skupine) skopírované z iných stránok, absolútne zcestné a mimo témy. Veľkému počtu fanúšikov a tých čo stlačili LIKE však uchádza niekoľko detailov, rovnako ako obsah stránok, ktoré naozaj nemajú nič spoločné s hudbou interpreta hovoriaceho si EGO.

Podobné podvodné praktiky nepokladáme len za klamlivé, ale aj nechutné.

Na tento konkrétny nás upozornila čitateľka Norika, ďakujeme. Dnes píšeme ešte raz na podobnú tému aj v tomto článku o fotografii malého dieťaťa na prístrojoch. Spomínaný minulý prípad, kedy stránka s názvom „Žijeme len raz“ hyenizovala a profitovala na fotografii popáleného dieťaťa je popísaný v tomto článku.