Historický festival a súboje na koňoch na Červenom Kameni 17. a 18. mája

0
2269

Rptenstein Historický festivalPo niekoľkých storočiach sa bude na hrade Červený Kameň opäť konať rytiersky súboj na koňoch. Každoročné podujatie historického festivalu zameraného na ukážky stredovekého života, kuchyne, bojov, či vtedajšej módy totiž svoj bohatý program vylepší aj o súboje koní. Rytieri z niekoľkých kútov Európy sa vám predstavia v plnej zbroji a v plnej kráse cez víkend od 17. do 18. mája 2014.

Príbeh rytiera
Historický festival, ktorý spoznávame aj pod názvom Rotenstein, je najväčším historickým podujatím na Slovensku. Ide však azda aj o jediný takýto festival, kde majú návštevníci možnosť nie iba pozerať na ukážku dobového života, ale môžu byť zároveň aj jeho súčasťou. Tento ročník bude rozprávať príbeh jediného bojovníka od jeho výcviku, prvých bojov, až následne jeho príbeh vyvrcholí v súboji na koňoch, keď pomstí otcovu smrť a porazí otcovho vraha.

Pohľad do histórie a podujatie
V minulosti boli takéto súboje na koňoch spájané s ďalším bohatým programom a často vypĺňal celý deň. Šlo o spoločenskú udalosť, pri ktorej sa stretávalo mnoho ľudí z rôznych kútov ďalekých aj blízkych a šlo tak trochu aj o kultúrny program. Aj v prípade Rotensteinu teda pôjde o veľkú udalosť, kde si pre návštevníkov pripravili organizátori opäť množstvo aktivít, atrakcie a širšie možnosti. Na podujatie sa chystajú rytieri, trubadúri, žoldnieri, muzikanti, kuchári, kaukliari a remeselníci, ktorí ukážu niečo zo svojho umenia. Každý návštevník sa na krátky čas bude môcť preniesť do minulosti, nahliadnuť do spôsobu života, na nástroje a pomôcky bežného života, prípadne aj nazrieť do hrnčiarskej výroby, výroby kováčov a rôzne menšie súboje. Každý člen rodiny si nájde niečo pre seba, a nachádzať sa tu bude aj niekoľko možností zábavy pre deti.

Navštívte hrad Červený Kameň dňa 17. až 18. mája 2014 a zažite svoj príbeh rytiera. Šľachetných rytierov, ich družiny a najlepších žoldnierov z okolitých kráľovstiev a kniežatstiev pre Vás naverbovala agentúra HECTOR.
Viac aj na: www.historickyfestival.sk