Film Transcendencia a Johny Depp v slovenských kinách od 17. apríla

0
1838

Film tvorcov Temného rytiera a Počiatku Transcendencia, ktorý uvítame v slovenských kinách už 17. apríla, prinesie v skutku originálny scifi príbeh, v ktorom sa možno na prvý pohľad stratíte. Dr. Will Caster (Johnny Depp), výskumník v oblasti umelej inteligencie, pracuje na vytvorení vysoko inteligentného a zároveň vnímavého stroja, ktorý je jednak úložiskom všeobecnej inteligencie sveta a jednak širokej škály ľudských emócií. Nadmieru kontroverzné experimenty priniesli Willovi slávu, no zároveň aj titul persona non grata v kruhoch anti-technologických extrémistov, ochotných spraviť čokoľvek, len aby znemožnili jeho výskumy.

Transcendencia film, Johny Depp

Transcendencia film, Johny Depp

Extrémisti sa svojimi pokusmi zastaviť Willa neplánovane podieľajú na dosiahnutí jeho ďalšieho vedeckého úspechu – Will sa zúčastňuje svojej vlastnej transcendencie. Willova žena Evelyn (Rebecca Hall) a najlepší priateľ Max Waters (Paul Bettany), ktorí sa spolupodieľali na Willových výskumoch, zrazu stoja pred vážnym rozhodnutím; otázka však neznie, či by mohli, ale či by mali… Ich najväčšie obavy sa stávajú skutočnosťou, keď Willova túžba po poznaní prerastie do neutíchajúcej honby za mocou. Len čo sa jeho mozog pripojí na sieť, už to nie je on a kolobeh udalostí prekoná aj tie najväčšie očakávania diváka. Tento film si určite pozrieme.

V hlavných úlohách sa nám predstavia Johny Depp, Rebecca Hall, Paul Bettany, Cillian Murphy, Kate Mara, Morgan Freeman a ďalší. Réžia: Wally Pfister. Film, ktorý si určite nenecháme ujsť prináša do kín Bontonfilm.

Transcendencia film, Johny Depp

Transcendencia film, Johny Depp