Film Need for Speed sa spojil s automobilkou Ford a legendou Shelby

0
1972

Need for Speed filmFilm, ktorý nesie názov slávnej hernej série Need for Speed, sa dostáva práve v týchto dňoch do našich kín. Divák však nevie, že automobilka Ford pôvodne do filmu vôbec nebola zapojená. Tá sa zapojila až potom, čo jej bolo odhalené niečo viac zo scenára a zistili, že automobil Ford Mustang má v príbehu filmu výraznú pozíciu.

Hlavné postavy filmu Tobey a Julia totiž jazdia práve na modeli z roku 1964, teda zo zlatej éry takzvaných Muscle Cars, symbolizujúcich slobodu a éru silných áut, ktoré dodnes patria medzi vyhľadávané a kvalitné kúsky. Ford sa teda nakoniec zapojil do projektu a pre film vytvoril špeciálnu edíciu mustangu inšpirovaným modelom 2013 Shelby GT500.

Need for speed film

Pre film vyrobili 7 Mustangov a každý z nich mal iný účel. Vzhľadom na vysokú cenu, za ktorú by dostali pôvodné vozidlá do filmu, boli nakoniec vyrobené celkom nové s miernymi úpravami. Na tieto autá bolo možné namontovať držiaky pre kamery a mohlo sa teda s nimi narábať z technického hľadiska oveľa drsnejšie. Každý z vyrobených kúskov mal iné určenie a scénky. Jeden z nich, ktorý sa vo filme objaví ako auto dvíhané helikoptérou bol vyrábaný vlastne len pre túto scénu. Bežne by totiž karoséria niečo také nevydržala, no auto postavené len pre to už áno.

Need for speed film

Z filmov, ktoré sa vo filme predstavia, sa ukážu aj také drahé kúsky ako Ford Gran Torino z roku 1969, Chevy Camaro 1968 a Pontiac GTO z roku 1966. Ďalších šesť super áut, ktoré boli zreplikované pre film predstavujú modely Koenigsegg Agera R, Lamborghini Elemento, Spano GTA, Saleen S-7, Bugatti Veyron a McLaren P-1. Skrátka Need for Speed ako sa patrí. Pre film boli teda vyrobené aj ďalšie kúsky, no filmári sa mohli radovať z ochoty automobiliek sa podieľať na ich výrobe.

)

Premiéra: 13. marca 2014
Réžia: Scott Waugh
Scenár: George Gatins
Kamera: Shane Hurlbut
Hrajú: Aaron Paul, Dominic Cooper, Michael Keaton, Imogen Poots, Dakota Johnson,
Dĺžka 130 min.
Do kín prináša Bontonfilm