Film, v ktorom si hlavným hrdinom ty: Hardcore Henry zamieri do kín už v apríli!

0
1710

V Amerike dostal tento „ultra akčný“ film, ako je označený v distribúcii, až R-kové zaradenie kvôli nepretržitému explicitnému a krvavému násiliu, vulgárnemu jazyku, sexuálnemu obsahu a nahote. Snímka vznikla v americko-ruskej koprodukcii. Je to vôbec prvý film, ktorý je natočený „v prvej osobe“, z pohľadu diváka. Inšpiráciou boli video hry, kde ste hlavným predstaviteľom vy. Dovolím si tvrdiť, že v 3D prevedení bude tento film poriadna psychojazda.

Ruský režisér Ilja Najšuller, ktorý donedávna točil len hudobné videoklipy, je už teraz prirovnávaný ku Quentinovi Tarantinovi. Hardcore Henry dostal na filmovom festivale Toronto IFF cenu divákov za najlepšie „polnočné besnenie“. Peniaze na film získal prostredníctvom crowfundingovej kampane a do filmu dokonca získal aj Tarantinovho hereckého miláčika Tima Rotha. Na začiatok celkom slušný výkon…

HARDCORE HENRY

HARDCORE HENRY

HARDCORE HENRY

Trailer sľubuje šialene nadupanú zábavu. Ak ste fanúšikmi akčných videohier, nebudete sklamaní. Divák je hlavný hrdina, ktorý v nezastaviteľnej lavíne úderov, streľby, skokov, pádov a jazde snáď na všetkom, musí zlikvidovať úhlavného nepriateľa, celú jeho armádu a zachrániť sexy blondýnku. Je prirodzené, že asi mnoho ľudí bude film kritizovať, najmä pre jeho „prázdnotu“ a zbytočnú krvilačnosť, ale určite sa nájde hŕstka fanúšikov, ktorí budú Henryho milovať.

Hardcore Henry ponúka nekompromisný zážitok, aký sme v kine ešte nemali šancu zažiť. Môžeme očakávať guľometnú dávku akcie, čierneho humoru, divokých nápadov a nespútanej zábavy. Osobne to vo mne skôr vyvoláva otázky ďalšieho smerovania tohto žánru v kino zábave. Nakoľko po tomto „first person“ žánri prídu ďalšie a ďalšie a bude možno čoraz ťažšie rozlišovať, čo je ešte nezáväzná zábava a čo už prekračuje hranice 3D reality.

Každopádne Hardcore Henry vyzerá ako poriadna „kick ass“ zábava. Trúfneš si na 3D?

Slovenská premiéra je naplánovaná na 21. apríla.

Photo credit © bontonfilm.sk