11 bodov, prečo je Rytmus a „čo ti jebe“ neuveriteľný

9
2003

Pred nejakým časom susedia naplno púšťali brutálnu skladbu s Rytmusovým hlasom. „To bude nejaký remix, lebo Rytmus neznáša techno!“ hovorili sme si, keď to sused naplno púšťal tak hodinu stále dookola a pomaly sme sa zberali na návštevu s trochou vlastných vulgarizmov, hoci miernejších. On to však nebol žiaden remix, ale reálny Rytmus.

Ten Rytmus, čo tak nenávidí techno, šiltovkárov, skejťákov a komerciu. Ten istý, čo žije v súčasnosti komerciou, do svojho videoklipu si berie skejťákov – šiltovkárov z tanečnej talentovanej skupiny The Pastels a posledný očividne hit je absolútnym technom. Prosím, nasledovným riadkom nech sa vyhne každý jeden puritán, čo by rád kritizoval stránky, za vulgarizmy. Žiaľ, ak sa niečo podarilo vydať a naspievať pod názvom JEBE, hold, uvádzame to ako JEBE. Nie sme prví ani poslední.
Skladba JEBE je neuveriteľná. Prečo?

 1. Je až prehnane vulgárna. Absolútnych 99% skladby je vulgárnych, plné výrazov, ktoré pozná každý, ale nespieva o nich. Doteraz!
 2. Skladba uráža rôzne celebrity. Cez Martina Chodúra, Mira Šmajdu, Jadranky po Judínyiovú a Pavla Rochniaka. Kým pri niektorých by sme súhlasili, niekoho urážať je asi priveľa, najmä ak sedí v porote speváckej šou z ktorej dve hviezdy vyšli.
 3. Hit má zaručený úspech, lebo už teraz je značka „Čo ti jebe“ slávna.
 4. Skladba práve svojou prehnanou brutalitou a vulgarizmami urobí sama sebe reklamu.
 5. Mládež má opäť novú tému. Stopercentne sa skladba dostane ku každému jednému tínedžerovi.
 6. Rytmus naberá na popularite medzi mladými. Aj tí najviac zarytí odporcovia Rytmusa majú zrazu jeho skladby v mobile a začali spoznávať jeho tvorbu, štýl… ksicht. (zdravím Ivana, Miška Patočku, Sašu, Jožka malého, Jožka suchého a ďalších ľudí, ktorí by sa zrejme za menovanie urazili…)
 7. K tejto skladbe nemôže za žiadnych okolností existovať rádio verzia. Alebo zapnú pár minutový pípač?
 8. Človek po vypočutí skladby zostáva ako tyčou ovalený
 9. Skladba je nezabudnuteľná, aj pri nadšení aj pri znechutení je tón aj jednoduchý text v mysli
 10. Motiváciou pamätať si text je jeho jednoduchosť a smutné je že aj zábavnosť
 11. Klip vyznieva, akoby bol Rytmus absolútny kráľ, na ktorého nikto nemá a mať nebude. Kráľovsky výrazne aj vyslovuje jednotlivé nadávky a nepochybne bude všade slovo „jebe“ aj výrazne napísané bez tvarov j*b*, či j3be a podobne. Kráľovská odvaha… ale aj dobrý marketing.

Skladba je prehnane tvrdá. Pripadá mi, akoby bol Rytmus v krajine, kde je slovo JEBE tak bežné ako mlieko, či cukor. Vedel však, že bude šokovať a o to jediné mu šlo. Dosť výrazne zarábajúci interpret našej slovenskej hudby si porotcovaním v Superstar rozšíril fanúšikov aj v Čechách. Známy je svojim povýšenectvom a otvoreným prejavom. Problémov a žalôb sa nebojí. O tom sme sa mohli presvedčiť neraz. Nech ale spravíme čokoľvek, toto bude bohovsky veľký hit, na ktorý sa ešte dlho nebude dať zabudnúť. Už tento piatok sa skladba hrávala na viacerých diskotékach po Slovensku. keby nebola všade sťahovaná z internetu v mp3, ale na platni, bude už hádam platňa dnes zodratá. Ešte len sa pripravme, že DJovia to začnú preháňať s týmto „vulgartechnom“. Nuž a verte, že si skladba nájde cestičku aj do rádia a bez pípača. Koľko tomu dávate?
Dajte nám v ankete na boku vedieť váš názor, nech vedia aj ostatní o názore ľudu…

9 KOMENTÁRE

 1. To sa nedá počúvať jemu to ozaj jebe a aj všetkým čo to podporuju fuj hnus nie som vonkoncom ziaden puritan ale tolko jebe v par minutach si viem objektivne predstavit iba v slohovej praci o iq dotycneho cloveka. Aby to pochopili aj vyznavaci disharmonickeho primitivizmu tac tac 4 dobeho neustale sa opakujuceho bez akychkolvek naznakov inteligencie a hudby vrzgania, napisem to zrozumitelnejsie – je to kokot.

 2. Ja som to pozeral asi 10 sekúnd len kvôli The Pastels. Ináč naše deti teraz majú zas o stupeň primitívnejšiu muziku v mobiloch 🙁

 3. ale to slovo jebe sa uz v podstate nepovazuje za vulgarizmus ved uz je to skoro bezné slovo. podla mna je to iba citoslovce ako napr je jejeje bebebeee jebebeee :DDD jebe no a co ved nam vsetkym jebe 😀

 4. Primitívna pesnička pre primitívnu spoločnosť..
  Ten Text Je priamo úmerný tvorcom aj poslucháčom….
  Žiadny náznak hudby len na začiatku nejaký elektro pop
  No čo už musíme zvyknúť nato že z modernej hudby vymizli klasické hudobné nástroje a nahradili ich nejaký DJ-ovia ktorý sa tvária akoby boli pánmi celej hudby a bez nich by sme asi len žmolkali ruky.
  A aký frajrei by to boli mladý ludia keby im táto pesnička nehrala na plné repráky v ich škodovkách …..
  Každý znalec hudby vie svoje….

 5. nuz, tuto skladbu treba pustit vaclavovi klausovi po jeho afere s perom 🙂
  dufam len, že kym moje deti „objavia“ nasu popularnu scenu, rytmuš z nej dovtedy vyhnije …

 6. prebha ake techno, redaktor sibe ti…prehraj si techno. obycajna diskofilna pesnicka to je,ake techno preboha? obycajny elektro pop. jezismaria.

 7. Rytmus vie čo robí, vie ako predávať svoju hudbu, snaží sa šokovať. Takú skladbu si hneď každý všimne, aj keď to za veľa nestojí a text vyrobil asi za 10 minút, ale jednoduchší jedinci budú určite potešení, že majú toľko vulgarizmov v jednej skladbe pokope. Takže cieľovú skupinu to má. :-))) Inak Mirka Šmajdu sme sa pýtali na názor na tú skladbu a on sa z toho iba smial, neviem ako ostatní dotknutí. 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ