10 najstrašidelnejších miest na svete v legendách a v histórií

0
8455

Strašidelný dom, duchoviaStrašidelné miesta nájdeme všade na svete. Niekedy môžu za svoju povesť legendy, vymyslené príbehy, ale aj krvavá história spätá s daným miestom. Strašidelné domy, lesy, či jaskyne sú často opradené mimo skutočnými príbehmi aj zaujímavými historkami, pri ktorých je časom ťažké rozoznať, čo je pravda a čo nie. V každom prípade nasledovný zoznam desiatich najstrašidelnejších miest na svete môže byť zoznamom tých, ktorým sa oplatí venovať pozornosť a je na každom, či na duchov verí, alebo nie.

1. Londýnsky Tower (Veľká Británia)

Známy London Tower je jednou z najvyhľadávanejších turistických pamiatok v Londýne. Okrem turistov sa tu schádzajú aj lovci duchov. Za múrmi Toweru bolo mučenie ľudí, vraždy a popravy na každodennom poriadku. Práve duše týchto ľudí tam vraj strašia.

2. Ostrov bábik (Mexiko)

Aj mexický ostrov bábik možno považovať za jedno z tých najstrašidelnejších miest na svete. Najzaujímavejšie na tomto ostrove je, že všade na ostrove sú rozvešané bábiky, ktoré pôsobia hrôzostrašne najmä v prípade tých kúskov, ktoré nahlodal čas výraznejšie. Údajne ich rozvešal Jullian Santana Barrera. Začal ich rozmiestňovať, keď našiel v neďalekom kanáli telo mŕtveho dievčatka. Bábiky vraj majú odohnať zlých duchov.

3. Filadelfské väzenie (USA)

Filadelfské väzenie bolo otvorené v roku 1829 a malo fungovať na princípe samoväzby. Väzenie bolo preslávené týraním väzňov strážcami, vďaka čomu veľa väzňov umrelo. Hlásení strážcov a väznov o spozorovaní paranormálnych javov pribúdalo. Všetci hlásili veľa nevysvetliteľných zvukov, krokov, či desivého smiechu. Ďalší na vlastné oči videli prízraky, ktoré sa prechádzali po chodbách. Bizarnou zaujímavosťou tohto väzenia bolo aj to, že tu väznili dokonca psa, ktorého tu mali držať od roku 1924 za „vraždu“ guvernérovej mačky. Štekanie tohto psa je z jeho pôvodnej cely vraj počuť aj dnes. Väznica bola vďaka týmto paranormálnym javom v roku 1971 úplne uzatvorená. Každý rok sa tu uskutoční približne 20 paranormálnych výskumov, a vždy sa odhalia ďalšie dôkazy o nadprirodzenej činnosti.

4. Sanatórium Waverly Hills (USA)

Sanatórium bolo otvorené v roku 1910. Bývalo tu 140 pacientov. Zatvorené bolo až v roku 1961. Počas doby jeho fungovania v ňom mnoho veľa pacientov a dvaja členovia personálu si vzali život sami. Budova je považovaná za jedno z najstrašidelnejších miest Spojených štátov. Je známa zjaveniami, blikajúcimi svetlami, záhadnými zvukmi a tieňmi.

5. Les Aokigahara (Japonsko)

Les Aokigahara, taktiež nazývaný ako Les samovrahov, je les na úpätí japonskej hory Fuji. V lese je veľmi ľahké zablúdiť. Je spájaný s démonmi japonskej mytológie, ktorí tu podľa ľudí doteraz sídlia a prebúdzajú v ľuďoch samovražedné pocity. Les Aokigahara je počtom samovrážd na druhom mieste na svete. Ročne tu ukončí svoj život stovka ľudí. Miestni obyvatelia každoročne usporadúvajú „lov na telá“ pretože sa tu nachádzajú pozostatky ľudských tiel aj tých, čo sem prichádzajú skoncovať so životom dobrovoľne.

6. Hrad Bran (Rumunsko)

Tento hrad je známy predovšetkým vďaka spojitosti s Draculom. Dracula bol povestný tým že svojim nepriateľom odsekával hlavy. Dnes sa však pod menom Dracula väčšina ľudí spomenie na najznámejšieho upíra. Pred hradom sa darí stánkom predajcov suvenírov ako dýky, upírske masky alebo krvavé červené víno. Hoci priamo v hrade sa neobjavujú rozsiahlejšie zmienky o paranormálnych akvititách, záujem o strašidlá a strašidelná tematika je s týmto miestom spojená ako s jedným z TOP miest na svete a preto nesmie chýbať ani v tomto rebríčku.

7.Väznica Eastern State (USA)

Podľa mnohých, ktorí túto väznicu navštívili, je to miesto z ktorého len na pohľad ide strach.
Z ničoho nič môžete počuť strašidelné hlasy, smiech alebo plač. Väznica bola ďalšou z tých, za ktorých bránami sa diali rôzne veci a zomierali ľudia. Dokonca aj niekoľkí špecialisti na paranormálne javy potvrdzujú zvláštne pozorovania a merania.

8. Trestanecká kolónia Port Arthur (Tasmánia, Austrália)

Odsúdení tu žili v neľudských podmienkach. Samotky prežili len tí najodolnejší a bez psychickej traumy odtiaľ nevyšiel nikto. V roku 1996 sa tam rozpútal šialený masaker pri ktorom umrelo 35 ľudí a ďalší boli zranení. Toto mesto patrí k tým najstrašidelnejším miestam v Austrálií. Počas jeho histórie tu zomrelo už viac ako 2000 trestancov. Duchovia mŕtvych tu vraj doteraz strašia a mesto slúži ako atrakcia pre turistov.

9. Parížske katakomby (Francúzsko)

V parížskom podzemí sa nachádza podzemná sieť, ktorá má 187 km. Ich steny a rôzne priestory sú vyplnené kostrovými pozostatkami Francúzov, ktoré sa sem dostávali po vyčíňaní chorôb, po vojnách a aj zomrelých prirodzenou cestou. Odhaduje sa, že sú tu pozostatky kostier 6 miliónov ľudí. Časť chodieb je sprístupnená aj verejnosti. Návštevníci tvrdia že počujú čudné zvuky, vidia zjavenia a cítia dotyky niečoho, čo nevidia.

10. Dom v Amityville (USA)

Dom v meste Amityville inšpiroval mnoho tvorcov hororového žánru pre vlastné príbehy, či len ich prvky. Kedysi tam istý mladík vyvraždil celú rodinu. Dôvodom prečo to spravil bolo, že mu to hlasy v jeho hlave našepkávali. Zvláštnosťou je, že sa po čase to isté stalo aj iným ľuďom. V rovnakom dome a taktiež hlasy a zvuky. O pár rokov po nešťastí sa do domu nasťahovala rodina Lutzových. Tvrdili, že sa tam diali čudné a strašidelné veci. Okná sa otvárali opakovane, búchali dvere, zjavovali sa tiene a obrysy postáv. Odvtedy je dom neobývaný.

Pripravil TD