Zimná dovolenka pri mori a čo ponúkajú slovenské cestovky

0
3452

Už sme dávnejšie pred pár rokmi písali o tom, že koniec leta u nás neznamená koniec leta na celom svete. Niekde majú predsa len leto po celý rok a pokiaľ túžite po slnku a kúpaniu v mori, stále existujú aj cenovo dostupné možnosti, ako si túto túžbu splniť. Pomerne lacno sa totiž dá nájsť naozaj dobrá dovolenka v Egypte v letovisku Hurghada, alebo Marsa Alam v hoteli s kvalitnými službami a dobrá cena má pomerne jednoduchý zmysel. Nejde o vrchol letnej sezóny, kedy majú prázdniny deti, ľudia celozávodné dovolenky a celkovo dovolenkový ošiaľ všetkých susedov naokolo prinúti rozmýšľať aj vás. Leto teda patrí dovolenkám, no tí chytrejší s možnosťou dovolenky aj v zimnom období môžu ušetriť a urobiť si leto aj v čase, kedy doma vládne blato, dažde, či streskúca zima.

Egypt, Soma Bay hotel Royal

Slovenské cestovné kancelárie ponúkajú
Slovenské cestovky sa tradične v zime orientujú na ponuku lyžovačiek, ubytovania a rekreácií na Slovensku, v Alpách, no prichádza aj obdobie vzdialených kútov sveta ako je Karibik, Thajsko, Bali, Indický oceán, Amerika a podobne. Obdobie, kedy by nemali toľko vyčíňať monzúny praje takýmto dovolenkám a nie je tomu inak ani v zimnej sezóne prelomu rokov 2012 a 2013. Tu je prehľad toho, čo možno nájsť v ponuke cestovných kancelárií na zimu a najmä čo pre toto obdobie udiera do očí ako prvé zo stránok operátorov zájazdov.

BUBO
Známa cestovná kancelária orientujúca sa na naozaj exotické zájazdy. Najskôr síce púta pozornosť ponuka hokejových zájazdov, no predsa len nájde to svoje aj milovník pravej exotiky. Poznávací zájazd na Kubu začínajú 25. januára a 10. februára. Pripravujú taktiež zájazd po Thajsku, Malajzii a Singapure s odchodmi 24. januára a 10. februára a do Vietnanu a Kambodže s odchodom 25. januára 2013. Zájazdy, ktoré sú dostupné po ďalšom hľadaní pokračujú aj v takých končinách ako je JAR, Namíbia a Botswana, Keňa, Tanzánia, ale napríklad od 29. 12. 2012 začínajú s výletom do Indie a Nepálu. Cenovo síce vysoké, no obsahovo bohaté príležitosti naozaj spoznať danú krajinu.

FIFO
Cestovná kancelária známeho červeného loga s korunkou má v ponuke na zimu lyžovačky a rôzne výlety po Európe. Našli sme plavby, ale ani v nich sa nepodarilo nájsť termín na zimu, keďže všetky otestované okruhy a cenníky obsahovali termíny do septembra 2012. CK plánuje od 3. decembra prezentovať ponuku na leto 2013, avšak na zimu sme naozaj nenašli nič pri mori a na mori.

Globtour
Globtour, cestovná kancelária známa predovšetkým letnou destináciou Chorvátsko, má v ponuke priamo na hlavnej stránke viditeľnú svoju ponuku. Okrem lyžovačiek a pobytov na Slovensku a Rakúsku v ponuke nechýba more a to hneď more exotické. Zájazdy na Kubu a Dominikánsku republiku uvádzajú s konečnými cenami bez nutnosti pripočítavať príplatky.

Hydrotour
Cestovná kancelária Hydrotour patrí medzi známe značky. Hoci sme sa snažili nájsť na stránkach možnosť výberu krajiny, nepodarilo sa to, vzhľadom na chybné rolety s výberom. Narazili sme len na ponuku lyžovačiek. CK síce podľa stránok neprišla so žiadnou ponukou na zimu, no už má pripravenú ponuku na rok 2013.

Kartago tours
Cestovná kancelária Kartago tours prezentuje špeciálny druh výpredaja obmedzený vždy len na určité hodiny v dni, kedy sa predáva najviac Egypt. Momentálne nachádzame voľné termíny na dovolenku v Egypte od januára až do apríla. Následne sa zima zrejme napojí na letnú ponuku, ktorú CK už avizovala na svojom Facebooku. Zaujímavá je ponuka exotických zájazdov, ktorá je zrejme v porovnaní s inými CK najväčšia. Ide o odlety z Prahy a uvedené ceny sú konečné. V ponuke je Dominikánska republika, Isla Margarita, Jamajka, Kapverdské ostrovy, Kuba, Mexiko, Spojené Arabské Emiráty ale aj pravá čierna a nezabudnuteľná Afrika v podobe destinácií Keňa a Zanzibar. K celej ponuke exotických zájazdov sa dá dostať buď cez last minute, alebo hornú ponuku výberu typu zájazdov.
Okrem exotiky je to spomínaný Egypt s odletom z Bratislavy, konkrétne letovisko Hurghada a potápačom známe letovisko s krásnym morom Marsa Alam. Ďalej je tu Tunisko.

Koala tours
Koala tours prekvapivo na stránkach neponúka na zimu nič, no uvádza už letnú ponuku na rok 2013.

Medina
Cestovná kancelária Medina tours prezentuje svoje destinácie na stránkach priamo. Cyprus, Egypt, Grécko, Španielsko, Tunisko a Turecko sú krajiny, ktoré môžete s CK Medina navštíviť avšak pre problematické načítanie stránok sme sa nedokázali dostať k informáciám konkrétnych hotelov. Najbližšie termíny, ktoré sa nám podarilo nájsť sú od 24. marca do Egypta s odletom z Bratislavy. Ide však zrejme už o termín v rámci letnej ponuky, keďže CK ponúka FIRST MINUTE zľavu 27%.

Satur
Tradične prehľadné stránky informujú o lyžovačkách, cestovaniu po Európe, no nájdeme aj more. Kanárske ostrovy letecky z Viedne, ale nájsť sa dá napríklad aj plavba z Kanárskych ostrovov do Maroka, zájazdy do Dominikánskej republiky a to všetko už od decembra. V ponuke last minute zájazdov sa dajú cez dobre spravený filter priamo nájsť 8 dňové zájazdy do Spojených Arabských Emirátov, na Kanárske ostrovy, Dominikánskej republiky. Výber nie je veľmi bohatý, ale postačujúci. Satur má tiež dobre spravený facebook, kde informuje o novinkách.