Žiadna slovenská CK nezrušila lety do Hurghady a Marsa Alam!

1
19128

Médiá vrátane rádií dnes informujú o vystupňovaní problémov s Egyptom v oblasti cestovného ruchu. Len jedna cestovná kancelária je u nás skloňovaná v spojitosti s rušením svojich letov do letoviska Marsa Alam a už aj do Hurghady. Opäť ale ide len o nesprávne informácie médií. Podľa medializovaných informácií má spoločnosť reagovať na nepokoje v krajine. Tieto informácie ešte viac rozhárajú diskusiu o bezpečnosti v Egypte a vôbec bezpečnosti turistických letovísk. Samozrejme, že sa taktiež spustila opäť diskusia o bezpečnosti a rozvíril strach do Egypta vycestovať, veď ak niekto na Slovensku pristupuje k úplnému zrušeniu svojich letov, asi to už bude v oblasti vážne. Nie, nie je.

Egyptské pamiatky - Luxor
Egyptské pamiatky, chrámy v Luxore

Marsa Alam a Hurghada sú pokojné stále
Mediálne frašky nás poslednou dobou naozaj prekvapujú a nestačíme sa tak čudovať, čo novinári vymýšľajú. Pre malú pozornosť je tu niekoľko vzdialeností.

Marsa Alam sa nachádza okolo 280 kilometrov južnejšie od Hurghady. Hurghada sa nachádza 450 kilometrov od nedávno búrlivej Káhiry. Marsa Alam sa nachádza od Káhiry okolo 730 kilometrov. S tankovaním je to 9 hodín cesty. Pre význam samotných nepokojov je nemožné, aby sa presunuli až sem, mimo Káhiru a jej blízku oblasť, kde vôbec nepokoje majú nejaký zmysel.

V Hurghade neexistuje žiadny problém, nepokoje, či akékoľvek komplikácie s fungovaním ktorejkoľvek časti mesta, turistického odvetvia, či čohokoľvek. Marsa Alam, oblasť známa pre možnosti potápania a pohody je ešte viac pokojná, ako Hurghada. Jedna cestovná kancelária však ruší svoje lety a získa tým veľkú pozornosť slovenských médií. Veríme, že pokiaľ by sme mali niečo spoločné s cestovným ruchom a vyhlásime zrušenie letu pre obavy z nepokojov, budeme aj my medializovaní. Verejnosť je totiž poriadne v strehu. Pre náš portál sa nám vyjadril Michal, ktorý žije na striedačku medzi Marsa Alam, Hurghadou a Prahou: „Marsa Alam nemá nejaké typické centrum, či námestia, vlastne nemôže hostiť žiadne nepokoje, lebo by nemali význam. Pre koho? Pre rybárov? Nepokoje, či nejaký protest v Marsa Alam si nedokážem predstaviť. Je to vlastne nemožné a pochopí každý, čo pozná Marsa Alam. V Hurghade je kľud a k ničomu sa neschyľuje. Výborne načasované, ale nemá to logiku“.

Žiadne zrušené lety
V priebehu dneška sme sa snažili celé hodiny rôznymi cestami zistiť niekoľko informácií o reálnom počte zrušených lietadiel zo Slovenska do Hurghady alebo Marsa Alam. Kým k údajom o Marsa Alam sme sa nedostali, s istotou vieme, že za celý júl a august 2013 nie je a nebol zrušený žiaden let do Hurghady. Žiadna cestovná kancelária nezrušila svoje lety, hoci opak tvrdia mnohé slovenské médiá. K zrušeniu dovoleniek v Hurghade a nejakému kolapsu teda nedochádza. Ak naše informácie a zdroje prehliadli nejaký zatúlaný a reálne zrušený skrytý let, budeme radi za spresnenie.

Comments are closed.