Tento bazén a luxus ostrova Laucala na Fiji je pre Slovákov len snom

0
3821

Pri pohľade na túto fotografiu by sa nejeden človek chcel vedieť presúvať na veľké vzdialenosti a ocitnúť sa napríklad priamo v tomto bazéne. Na internete sú fotografie ľudí, ktorí sa v tomto originálnom dizajnovom bazéne potápajú a vznikajú tak úžasné zábery ľudí, ku ktorým sa dostanete zväčša len vtedy, keď sa sami ponárate do rovnakej úrovne. Malé vysuté akvárium sa nachádza nasúkromnom ostrove Laucala v súostroví Fiji v Tichom oceáne,

Laucala Fiji

Súkromný ostrov Laucala svojim návštevníkom ponúkne ako mnoho iných ostrovov na okolí luxus, absolútne súkromie, vlastné golfové 18 ihrisko ihrisko, potápanie, či možnosť jazdy na koňoch. Na hornatom ostrove sa nachádza bohatá zeleň, kokosové plantáže, ale aj riečky a vodopády. Bohatá vegetácia ponúka priestor pre život veľkému množstvo vzácnych živočíchov ako sú najmä vtáky. Obvod ostrova tvoria miestami skalnaté útesy, ale zväčša krásne biele pláže s jemným pieskom prechádzajúce do lagún. Miestny hotel a 5 reštaurácií s barmi ponúkajú svojim hosťom okrem svojich služieb aj kultúrne programy miestnych domorodcov. Dôraz tu kladú aj na SPA a relaxáciu. Zacvičiť si môžete jógu, pilates, alebo využiť osobného trenéra. Za všetok tento luxus si ale aj dobre zaplatíte. Len jediná noc v hoteli bez letenky vás totiž vyjde na 4200 amerických dolárov v najlacnejšom type ubytovania.

Fiji
Súostrovie Fiji patrí nepochybne medzi vysnívané ciele mnohých cestovateľov, aj bežných ľudí. Ponúka totiž prototyp tropickej dovolenky s domorodcami, vysokým luxusom a zaujímavou históriou. V časti sveta, ktorá sa objavovala až ako posledná, objavovali drobné svety najmä pri hľadaní južného kontinentu. Už od pochopenia guľatosti Zeme ľudia predpokladali južnú zem, ktorá vyvažuje severné kontinenty. Kým sa našla Austrália, objavili napríklad aj Fiji. Stalo s atak v roku 1643. V minulosti išlo o jednu z posledných bášt ľudožrútstva na svete.