Talianske Bibione, stále populárne a Slovákom blízke letovisko

0
5774

Medzi populárne dovolenkové destinácie patrí u slovenských turistov aj viacero lokalít severného Talianska. Celkovo najznámejšie sú nepochybne Bibione a Rimini. Bibione je pritom dlhodobou stálicou záujmu Slovákov, objavuje sa v ponukách menších aj väčších cestovných kancelárií a ponúka od jednoduchého ubytovania po hotely 4* kategórie. Bežné sú aj zájazdy na vlastnú päsť, prípadne zájazdy na otočku. Pokiaľ sa chystáte na pláže v Bibione, pripravte sa na jemný hnedý piesok, veľmi širokú pláž a mnoho ľudí a detí.

Taliansko Bibione pláž

Populárna pláž a mnoho ľudí
Pláž v Bibione je dlhá, ponúka pozvoľný, miestami až veľmi pozvoľný vstup do mora, ktorý sa tiahne aspoň 20, alebo 50 metrov do mora. Je čistá, pokiaľ nepočítame drobné mušle, alebo odpadky od samotných turistov, ktoré sa na niektorých miestach dajú nájsť, no nie sú pravidlom, ako napríklad v letoviskách, kde po ruských turistoch zostáva doslova spúšť na kontajner. O tom, že je Bibione populárne, nemožno pochybovať. Doslova hlava na hlave vás víta počas slnečných dní. Rozsiahla plocha so slnečníkmi a ležadlami sa takmer na celej pláži delí na dva úseky a ponúka stovky, možno aj tisíce ležadiel spoplatnených, alebo prislúchajúcich ku konkrétnemu hotelu. Pláž v bezprostrednej blízkosti mora je plná detí, staviteľov hradov, kopáčov dier a pieskových modelárov, ktorí počtom a tvorivosťou možno prekonávajú akékoľvek iné letovisko v Taliansku. Pozvoľný vstup do mora umožní rozriedenie ľudí na väčšej ploche.

Taliansko, Bibione pláž, toalety a prezliekarne

Služby pláže
Hotelové služby závisia od samotného ubytovania. Na pláži samotnej sú v správe letoviska všetky ležadlá a slnečníky. Tie sú za poplatok. K dispozícií sú aj hračky pre deti na pláži. Návštevníci pláže majú k dispozícií sprchy, toalety a prezliekarne bezplatne. Pri toaletách je však nutné sa pripraviť, že ide o stúpacie toalety pri ktorých si bežne ľudia ocikávajú nohy, no v Taliansku ide o stále rozšírený typ toaliet. Neďaleké letovisko Caorle má vo svojich toaletách bežné misy. Smetné nádoby, ktoré sú separované podľa druhu odpadu, sa nachádzajú celkom ďaleko od morského okraja pláže a preto ak mienite dodržiavať čistotu, musíte šliapať dve sekcie plné slnečníkov až na okraj slnečníkovej zóny. Inak miesto ponúka mnoho vymožeností pre šantenie detí, preliezky, šmýkľavky, hrady a tak sa miesto stáva miestom ideálnym pre rodiny s deťmi, aj pre mladých. Prítomnosť ihrísk pre plážový futbal či volejbal je len časťou možností.

Taliansko, Bibione pláž, toalety a prezliekarne

Ruch letoviska najmä podvečer
Medzi plážou a prvou líniou hotelov sa nachádzajú dve promenády. Kým po hornej premávajú chodci, po dolnej sa premávajú cyklisti, šlapadlá a vozítka na elektromotor, ktoré sú tu populárne a prenájom sa počíta na hodinu, alebo podľa dohody. Prvá línia hotelov je oddelená cestou súbežnou s morom s ďalšou líniou ďalších ubytovacích zariadení. Za nimi sa nachádza hlavná obchodná trieda. Večer táto ulica ožíva najvýraznejšie. Lemujú ju obchody, kaviarne, zmrzlinárne, rôzne predajne suvenírov, supermarkety a podobne. Podvečer a večer vyrážajú na nákupy mladí, aj celé rodiny. Obľúbené sú rôzne miesta s automatmi v tvare rôznych atrakcií pre deti. Ďalej vo vnútrozemí pri veľkom parkovisku sa nachádza veľký Lunapark. O zábavu má teda postarané každý, čo sem zavíta.

Taliansko, Bibione pláž, toalety a prezliekarne

Návštevníci
So Slovákmi sa môžete stretnúť pomerne často. Sú úseky pláže pred konkrétnymi hotelmi, kde nebudete počuť nič iné, len ruštinu. Sú miesta, kde sú len českí turisti, Slováci, prípadne Nemci. Nachádza sa tu aj mnoho Talianov z rôznych kútov krajiny. Prekvapením však určite boli rusky hovoriaci turisti, napríklad v blízkosti pláže pred hotelom Excelsior ****. Na viac Slovákov je možné naraziť smerom na východ (pohľad z pláže na more, následne vľavo). Viac na západ sa lokálne nachádza v rôznom pomere česká, talianska a nemecká klientela. Najčastejšími návštevníkmi sú tu rodiny s malými deťmi, najčastejšie chodiacimi deťmi a deťmi do 12 rokov, prípadne mladé páry, mladé skupinky.