Poďte do raja: Palawan bol opäť vyhlásený za najkrajší ostrov na svete

0
4657

Azúrové more, rozprávková pláž, exotické scenérie a hlavne harmónia na každom kroku. Ak chceme zažiť dokonalú dovolenku, mali by sme skúsiť práve Palawan, údajne najlepší ostrov planéty.

Najkrajší ostrov na svete

Raj na Zemi, týmto titulom sú označované viaceré dovolenkové destinácie, no žiadna z nich si ho nezaslúži tak ako Palawan. Filipínsky ostrov totiž očaril svet svojou jedinečnosťou, ktorá návštevníkom prináša nezabudnuteľné zážitky. Nie náhodou ho znova korunovali za najlepší ostrov sveta, na ktorom nebude vaša dovolenka nikdy nudná a nezáživná. Avšak, pozor na prívaly turistov. Niektoré ostrovy v Thajsku začali pred návalmi ľudí uzatvárať.

Najlepší ostrov planéty už po druhýkrát

Vyhláseniu najlepších dovolenkových destinácií sa venujú viaceré medzinárodné súťaže, no komplexné hodnotenie top ostrovov planéty má ako jeden z mála na starosti časopis Travel + Leisure. Na základe viacerých atribútov ako služby, čistota, životné prostredie či možnosti na šport a kultúru zostavuje spolu s čitateľmi rebríček najlepších ostrovov. Aktuálnym víťazom sa stal práve Palawan, ktorý si kráľovskú korunu vybojoval už druhý rok po sebe.

Palawan - cestujzadara.cz

Palawan - jachcinaplaz.cz

Palawan odporúčajú aj médiá a celebrity

Nie sú to len čitatelia slávneho časopisu, ktorí odporúčajú Palawan ako idylickú dovolenkovú destináciu. Chválou nešetria ani celebrity, ktoré strávili nejaký čas uprostred čarovnej prírody ostrova. Kto pozná Franka Marshalla či Jeremyho Rennera vie, že títo páni pochvália len tie najlepšie miesta. Nezabúdajme ani na pozitívne hodnotenia od National Geographic Traveler, ktorý takisto udelil ostrovu najvyššie známky.

Niekoľko naj ostrova Palawan :

  • na ostrove nájdeme jednu z najdlhších podzemných riek, 8km dlhú Puerto Princesa
  • z celého súostrovia sa zachovalo najviac neporušených dažďových pralesov práve tu
  • sídli tu Calauit Safari Park, čo je najväčšia prírodná rezervácia voľne žijúcich zvierat
  • súčasťou ostrova je 120 koralových útesov a život zhruba 800 druhov exotických rýb
  • v jaskyni Tabon sa našli pozostatky najstarších homo sapiens s vekom 47 000 rokov

Zabudnite na vylihovanie na pláži

Na Palawane je najfascinujúcejšie, že nepotrebuje mať veľkú rozlohu, no aj napriek tomu vie poskytnúť dostatok zábavy aj náučných aktivít. Okrem vyššie spomínaných superlatívov je na ostrove dostatok možností, ako zmysluplne stráviť voľný čas. Niežeby bol Palawan nevhodný pre plážové typy hľadajúce sladké leňošenie, no vzhľadom na bohatú ponuku jeho prírodných atrakcií je škoda nevsadiť na aktívny odpočinok.

Dovolenka na Palawane nepatrí k najlacnejším a už vôbec nie k najbližším, no stráviť aspoň pár dní života v skutočnom pozemskom raji by mal každý vášnivý cestovateľ. Nechať si ujsť pobyt na najlepšom ostrove planéty by bolo doslova hriechom, takže ak ste ešte nevstúpili za brány rozprávkového raja, odporúčame navštíviť nejakú dobrú cestovnú kanceláriu, zbaliť si kufre a nasadnúť do lietadla smer Filipíny.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ