Máme výsledky prieskumu: 3 NAJhoršie letiská roku 2015

0
1821

letiska

Cestujete často lietadlom a okrem alkoholu zdarma na palube si všímate aj letiská či celkový servis a proces odbavenia na letisku? Ak ste odpovedali kladne, určite ste si všimli väčšie či menšie rozdiely medzi spôsobom odbavenia na letisku, čistotou, zariadením letiska či ochotou a ústretovosťou pracovníkov letiska. Väčšina medzinárodných letísk spĺňa medzinárodné normy a prestupovanie, odlety či prílety sú bez problémov a meškaní. No sú tu také, ktoré sa rozhodli ísť proti prúdu a z toho dôvodu sa ocitli na zozname najhorších letísk v minulom roku 2015. Ktoré to sú a prečo sa nachádzajú na tomto zozname?

 

  1. medzinárodné letisko v Kathmandu, Nepál

V marci 2015 letecká spoločnosť Turkish airlines nezvládla pristávací manéver a veľké lietadlo tejto tureckej spoločnosti na linke z Istanbulu skončilo mimo dráhy. Toto nešťastie, pri ktorom však nikto nezahynul, si vyžiadalo uzavretie pristávacej dráhy na niekoľko dní. Medzinárodné letisko v Kathmandu patrí do popredných priečok najhorších letísk v Ázii, no tento rok sa dostalo aj do medzinárodného, celosvetového rebríčka. Viac ako medzinárodný terminál je horší terminál pre domáce lety, čo si naplno uvedomujú aj miestni. Letisko malo byť už v roku 2013 zrenovované, no nedávne udalosti a zemetrasenie spomalili jeho otvorenie.

Pozrite si video, ktoré natočil pasažier letu, ktorý havaroval pri pristávaní v Kathmandu. Jednou z možných príčin tohto nešťastia bola nedostatočne pripravená dráha na pristátie tak veľkého lietadla.

 

 

  1. medzinárodné letisko Jeddah, Saudská Arábia

Medzinárodné letisko v meste Jeddah v Saudskej Arábii je nechválne známe problémami s prestupmi a čistotou. Ak si kúpite letenku s prestupom v Saudskej Arábii, dajte si pozor na to, aby sme mali medzi letmi dostatočne dlhý čas na prestup. Mnoho cestujúcich sa na internetových fórach sťažuje, že letisko v Jeddahu je naozaj výsmechom cestovateľom a pasažierom. Imigračná kontrola trvá neskutočne dlho a ku všetkému bývajú málokedy otvorené všetky okienka. Nahnevaná pasažierka taktiež spomína, že imigrační pracovníci sa vôbec neponáhľajú a to, že možno nestihnete svoj nadväzný let, ich nezaujíma.

Problémom na letisku v Jeddahu je aj veľmi zanedbaná čistota. Aktuálny plán je otvoriť nový terminál v polovici tohto roku, tak pevne dúfajme, že si Jeddah napraví svoju veľmi zlú reputáciu.

letiska 2

  1. Port Harcourt medzinárodné letisko, Nigéria

Jednoznačne najhoršie letisko na svete sa nachádza, nie veľmi prekvapivo, v Afrike. Konkrétne v Nigérii. Taktiež sa povráva, že ide o neuveriteľne skorumpované letisko. Čakáte pomoc od pracovníkov a zamestnancov letiska? Najskôr ich musíte podplatiť. Nefunkčné toalety a klimatizácia robia celkový dojem z letiska ešte horší. Dobrou správou však je, že letisko Port Harcourt má konečne steny a rovnú podlahu, čo však neutlmí hrozné zážitky pasažierov, ktorí mali tú smolu a ocitli sa na letisku v Nigérii.

letiska

Aké máte skúsenosti s letiskami a ich službami vy? Aký je váš názor napríklad na letisko v Bratislave?