National Geographic: Bratislava je TOP destinácia roku 2016

0
2774

1

Populárny cestovateľský magazín National Geographic pravidelne ku koncu roka publikuje na svojich internetových stránkach článok o najlepších destináciách, ktoré musíte navštíviť v nasledujúcom roku. Miesta ako Bermudy, Brazília či Nový Zéland sú skutočne zaujímavé, no v zozname na rok 2016 sa prekvapivo objavilo aj hlavné mesto Slovenska – Bratislava. Ako je to možné a prečo bola Bratislava zaradená?

 

National Geographic vyzdvihuje plavby po Dunaji

Bratislava má jednu veľkú výhodu. Leží na brehoch rieky Dunaj, čo je rieka európskeho významu. Magazín National Geographic však nespomína len Bratislavu, ale aj ostatné mestá ležiace na Dunaji. Rieka, ktorá vyviera v Čiernom lese v Nemecku a končí v Čiernom mori je podľa National Geographic top destináciou na budúci rok. Magazín vyzdvihuje východnú Európu a prízvukuje, že namiesto luxusných reštaurácií sa tí, ktorí sa vydajú na plavbu po Dunaji, dočkajú skôr gotických zámkov zo šestnásteho storočia, najmä v temnej Transylvánii.

2

Magazín National Geographic tiež prirovnáva rieku Dunaj k americkej Route 66, čo je prvá cesta v histórii Ameriky, ktorá spojila východné a západné pobrežie. Ako povedal sám Herodes, Dunaj je najlepšia rieka. Počas tejto luxusnej plavby sa môžete zastaviť v rakúskej Viedni, v Bratislave, v Budapešti a v mnohých ostatných mestách, cez ktoré Dunaj preteká. Magazín vyzdvihuje aj rakúsky schnitzel či maďarský guláš. Slovenské bryndzové halušky však spomenuté neboli.

3

Čo vidieť v Bratislave?

Ako účastník tejto plavby po Dunaji sa zastavíte aj v spomínanej Bratislave. Čo tu ako turista môžete vidieť? Bratislava je často terčom turistov, ktorí si prišli pozrieť Viedeň a naše hlavné mesto zvládnu za jeden deň. Dajme si však ruku na srdce. Jeden deň v Bratislave stačí na to, aby ste si tu pozreli všetko, čo máte na pláne. Malé Staré Mesto je naozaj krásne, no prejdete sa ním za necelú hodinu. Turisti v Bratislave však obľubujú UFO reštauráciu, výhľad z Bratislavského hradu a najmä Čumila, ktorý je, bezpochyby, najväčšou turistickou atrakciou v meste. Miestna kuchyňa je špecifická a najmä bryndzové halušky pre svoju výraznú chuť nemusia padnúť každému dobre. Avšak v porovnaní so západným Rakúskom je Bratislava bezkonkurenčne lepšia v cenách, a preto sem chodí mnoho britských turistov, ktorých v nočných hodinách následne policajti vyháňajú z našich fontán.

 

Bratislava má turistom čo ponúknuť, no všetko, čo treba vidieť v Bratislave, sa dá zhrnúť do jedného dňa. Tí, ktorí sem prídu na víkend, určite ocenia nízke ceny alkoholu a osviežujúce fontány v centre mesta. Avšak to, že naše hlavné mesto spomenul magazín, ako je National Geographic, je veľké plus a zaručene priláka na Slovensko mnoho ďalších turistov, ktorí prispejú k rozvoju cestovného ruchu na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ