Vyberte si aquapark. Maďarské idú na istotu, no Slovenské dvíhajú úroveň

0
3098

Najlepšie aquaparky: Letná sezóna už nepotrvá dlho a milovníci relaxu stráveného pri vode majú posledné dni na to, aby si vychutnali letné osvieženie. Ak sa vám nechce k moru, navštívte nejaký aquapark, veď tých je predsa dosť u nás, aj v susednom Maďarsku.

Najlepšie aquaparky

Ak by sme hľadali európske krajiny, ktorých cestovný ruch je najviac zameraný na aquaparky a areály s termálnymi kúpaliskami, na vrchol tohto pomyselného rebríčka by sme museli radiť našich južných susedov. O nič horšie na tom v posledných rokoch nie sme ani my, nakoľko sa u nás zrealizovalo mnoho aquaparkov s top službami, ktoré sú schopné svojim návštevníkom ponúknuť nezabudnuteľné zážitky. Aby sme však vedeli, kde si užijeme viac a ktorá z krajín splní naše predstavy, prinášame niekoľko zaujímavostí o našich aj maďarských aquaparkoch. Avšak, ak chceme ísť ďalej za hranice, aquapark v Chorvátsku vyráža turistom dych už niekoľko rokov.

Maďari vedia, čo turistom ponúknuť

Susedia z juhu vedeli odjakživa, ako naložiť so svojimi bohatými vodnými zdrojmi a okrem desiatok termálnych kúpalísk a kúpeľných centier u nich nájdeme aj vyhľadávané aquaparky. Lákadlom sú rôzne atrakcie, ktoré nie sú v iných krajinách bežné, takže návštevníci sa stretnú s hlbokými podmorskými svetmi, exotikou alebo netradičnými liečebnými zariadeniami.

Najlepšie aquaparky
Najlepšie aquaparky

Niekoľko zaujímavostí o maďarských aquaparkoch :

  • prvý maďarský aquapark vybudovali v roku 2000, v meste Hajdúszoboszló
  • v Budapešti nájdeme najväčší krytý areál v strednej Európe pre 1800 ľudí
  • v aquaparku Szeged je 240 metrový tobogan, najdlhší na starom kontinente
  • V Debrecíne sídli Aquaticum, ktorý je celý vybudovaný v tropickom štýle

Slovenské aquaparky dvíhajú úroveň

Aj keď Maďari ako priekopníci v budovaní pokrokových vodných areálov berú zákazníkov majiteľom slovenských aquaparkov, v poslednom období cestuje na juh čoraz menej našich turistov. Spôsobené to je stúpajúcou úrovňou našich areálov, ktorých je nielenže viac, ale takisto ponúkajú stále viac.

Čo ponúkajú naše aquaparky :

  • zábavné, relaxačné aj divoké adrenalínové dobrodružstvá
  • termálne pramene s vodou dosahujúcou teplotu aj 38 stupňov
  • viaceré z nich sú otvorené celoročne pre všetky vekové kategórie
  • tatranské a liptovské areály sú situované v horskom prostredí

Koniec leta je stále bližšie, takže neváhajte a choďte si ešte užiť posledné teplé dni, napríklad do niektorého zo slovenských či maďarských aquaparkov. Vidíme, že úroveň areálov v oboch krajinách je dosť vysoká, čiže rozhodovať sa môžete podľa ceny, vzdialenosti alebo otváracej doby. Držíme palce, aby ste si vybrali správne a odniesli si domov tie najkrajšie zážitky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ