Prvá nefajčiarska lastovička v Egypte – Soma Bay Palm Royal Resort

0
1590

Výnimočná udalosť vo svete cestovného ruchu, hoci význam neprináša trhu zatiaľ žiaden, nastala v Egypte v turistickej oblasti Soma Bay nie tak ďaleko od známeho letoviska v Hurghade. Hotel Soma Bay Palm Royal Resort ako azda prvý v oblasti prináša novú nefajčiarsku politiku, ktorou sa snaží ochrániť nefajčiarov od fajčiarov. Nové pravidlá, ktoré prinesú obmedzenie fajčenia na viacerých verejných miestach a obmedzia ho len na miesta označené ako povolené, uvítajú nefajčiari. Výnimočne si totiž hotel všimol problém, ktorý sa týka všetkých turistických oblastí.

Egypt, Soma Bay hotel Royal

Starý známy problém
Na dovolenku prichádzame odpočívať a relaxovať. Občas sa to naozaj nedá, keď vám príjemné posedenie v reštaurácií znepríjemňuje nechutná drzá panička, či pupkatý Rus s plnými taniermi a poriadnou smradľavou cigarou v papuli. Cigaretový smrad akoby neoddeliteľne patril k dovolenkám v Turecku, Tunisku, Egypte, či aj v iných arabských krajinách, v USA, v Karibiku a to najčastejšie, lebo skrátka turisti nedokážu vydržať a ten krásny vzduch a relax si vedia predstaviť len so smradľavou cigaretou. Soma Bay Palm Royal Resort v Egypte tak prichádza s novinkou, ktorú vítame a istotne nebudeme jediní, čo sa potešia, ak na budúci rok na dovolenke natrafia na viacero hotelov s obmedzeným fajčením.

Nefajčiar má predsa len právo bez toho, aby mu oslovený nerozbil držku, brániť sa a nesúhlasiť, ak si chce vychutnať animačný program v amfiteátri bez toho, aby pred ním, vedľa neho aj za ním každý jeden dymil. Počas dňa chcete odpočívať pri bazéne na ležadle a ono to nejde, pretože dve tínedžerky hulia jednu za druhou, pri obede je vo vnútornej reštaurácií plno a miesto na terase zas odrádza, pretože každý tretí skrátka fajčí a jedlo miešané s cigaretovým dymom práve vám nechutí. Nie, toto nie je zveličovanie ale reálne zážitky z jediného dňa bežnej dovolenky v Egypte.

Hotel Soma Bay Palm Royal Resort je v ponuke viacerých cestovných kancelárií na Slovensku a patrí medzi dostupné hotely slovenským dovolenkárom.