Najúžasnejšie podmorské hotely

1
2909

Zunovali sa vám klasické hotely na súši alebo len hľadáte niečo originálne? S týmto výberom rozhodne netrafíte vedľa.

Najkrajšie podmorské hotely

Atlantis, The Palm: Dubaj, Spojené arabské emiráty

Dubaj je známy prehnaným luxusom a extravaganciou. V dvoch podmorských apartmánoch tohto hotela nazvaných Poseidon a Neptune sa snúbia oba faktory. Vychutnať si v nich môžete panoramatický výhľad na lagúnu Ambassador, ktorá je domovom pre vyše 65-tisíc druhov živočíchov, vrátane žralokov a tŕňoviek. Za cenu asi 4500 eur za noc dostanete nonstop osobného majordóma či mydlo s vločkami z 24-karátového zlata.

Rezort Manta: Ostrov Pemba, Tanzánia

Keby vám nestačil samotný výlet na zlatisté pláže Tanzánie, máme pre vás tip, ako si ho vyšperkovať: ubytujte sa na plávajúcom ostrove, ktorý bude patriť iba vám! Jeho súčasťou je terasa na streche a spálňa pod hladinou Indického oceána.

Utter Inn: Västerås, Švédsko

Tento roztomilý hotelík sa síce nenachádza pod hladinou mora, no svoje miesto na zozname si jednoznačne zaslúži. Pláva uprostred jazera Mälaren a slúži zároveň ako umelecký projekt. Oddýchnite si na palube, zaveslujte si v kanoe alebo sa zvaľte do postele, kde môžete cez okno sledovať ryby v ich prirodzenom jazernom prostredí.

Resort World Sentosa: Singapur

Na výber máte z jedenástky luxusných dvojposchodových apartmánov. Súčasťou každého je jacuzzi, terasa, osobný sluha a, samozrejme, výhľad na podmorský svet – tentoraz v podobe druhého najväčšieho akvária na svete. Žije v ňom viac než osemsto druhov živočíchov a celkovo vyše 100-tisíc rýb a podmorských cicavcov. Vidieť tu môžete aj raju mantu, delfíny čo žraloky kladivohlavé.

Lime Spa v Per Aquum Huvafen Fushi: Maldivy

Poznáte ten pocit, keď ste v kúpeľoch uprostred prírody a zdá sa vám, že uvoľnenejší už byť nemôžete? Nuž, možno sa mýlite! Predstavte si, že vás masírujú a okolo vás sú len zvuky oceána a pestrofarebné rybičky. Hmmm.

Planet Ocean Underwater Hotel: Kuba

Objavte v sebe zloducha z Bondoviek v prvom luxusnom podmorskom butikovom hoteli na svete. Jeho výstavba sa zatiaľ len plánuje, no táto sieť hotelov (má ich totiž byť až pätnásť) by mala slúžiť aj ako podmorské výskumné stredisko. Prvé z nich má uzrieť svetlo sveta práve vo vodách okolo Kuby. Šušká sa tiež, že jeho súčasťou bude aj svadobná kaplnka.

Reštaurácia Ithaa Undersea v rezorte Conrad Maldives na ostrove Rangali: Maldivy

Keby ste na návštevu rajských Maldív potrebovali ďalší dôvod, nech sa páči: stavíme sa, že takto sa nenajete nikde inde na svete. Reštaurácia sa nachádza päť metrov pod hladinou oceána a ponúka panoramatický výhľad na podmorský svet. Čo sa týka jedla, pochutnáte si na fúzii maldivských a západných jedál. Tak dobrú chuť!

https://www.purewow.com/travel/underwater-hotels

 

Comments are closed.