Najkrajšie slovenské lokality, v ktorých sa počas leta schladíte

1
3373

Na Slovensku nájdeme mnoho príťažlivých lokalít, ktoré nás očaria svojou krásou. Niektoré z nich však ponúkajú ešte viac a význam ich návštevy oceníme hlavne v najhorúcejších letných dňoch, počas ktorých sa môžeme ísť na tieto čarovné miesta trochu schladiť.

Najkrajšie slovenské lokality 3

Osvieženie v miestnej fontáne alebo v bazéne na záhrade nám neprinesie taký zážitok ako nejaký pekný víkendový výlet v horách alebo pri vode. Ak je cieľom vychladnúť a zároveň spoznať krásy slovenskej prírody, potom môžeme navštíviť niektoré z vychýrených domácich lokalít ponúkajúcich oboje. Takýchto miest nájdeme v každom regióne viac než dosť, no my sme pre vás vybrali tých sedem najkrajších, ktorých atmosféra vás zaručene osvieži.

Suchá Belá – rajské osvieženie

Neodolateľná príroda Slovenského raja zláka každú sezónu desaťtisíce návštevníkov, ktorí si nemôžu nechať ujsť Suchú Belú. Ide o destináciu, ktorá je pre jedinečné vodopády a previsy mnohými zahraničnými turistami označovaná ako rarita v celej Európe.

Liptovská Mara – keď nie more, aspoň Mara

Slovák nemá more a pokiaľ nepôjde do zahraničia, musí si vystačiť s domácimi jazerami. Tie síce nenahradia prímorskú atmosféru, no takisto nás dokážu zregenerovať a ponúknuť nám priestor na kúpanie a vodné športy. Príkladom je obľúbená Liptovská Mara, obklopená lesmi, ktoré pôsobia upokojujúcim účinkom.

Červený kameň – niečo pre aristokratov

Neďaleko Trnavy leží jeden z najkrajších hradov Slovenska, Červený kameň. Ten je ideálnou ukážkou života vplyvnej šľachty z minulých období. Samotné nádvorie hradu však nie je cieľ, pretože letným osviežením láka miestna vínna pivnica, najväčšia v strednej Európe.

Najkrajšie slovenské lokality 3

Červený Kláštor – čo tak skúsiť plavbu plťou

V lokalitách s prívlastkom „Červený“ sa domácim aj zahraničným turistom páči. Potvrdzuje to aj vysoká návšteva Červeného Kláštora ležiaceho priamo pri Pieninskom národnom parku. Možnosť ako sa ukryť pred extrémnymi horúčavami ponúka napríklad plavba plťou po rieke Dunajec, počas ktorej si užijete aj nádherné scenérie pieninských vrchov.

Štrbské Pleso – Únik pred rozpáleným betónom

Kým v zime je rajom pre lyžiarov, v lete sa mení na oázu pokoja vyhľadávanú kvôli turistike a rôznym letným športom. Dovolenka priamo pod vrcholmi tatranských končiarov týčiacimi sa nad očarujúcim plesom by mala byť najlepšou návnadou ako vymeniť rozpálené betónové mestá za tichú prírodu.

Rysy – schladenie pre náročnejších turistov

V Tatrách ešte ostaneme, nakoľko nádherných lokalít tu nájdeme požehnane. Medzi obľúbené patria aj Rysy vypínajúce sa do výšky 2500 metrov. V tomto prípade však ide o túru pre tých skúsenejších, ktorí zvládnu rizikový výstup na vrchol.

Najkrajšie slovenské lokality

Dobšinská ľadová jaskyňa – keď nepomôžu ani hory

V tých najtropickejších dňoch nám nemusia pomôcť ani hory a pokiaľ nechceme skončiť v kryokomore, potom nám ostáva už len jedna možnosť. Tou je návšteva Dobšinskej ľadovej jaskyne, ktorej „interiérová“ teplota sa pohybuje od -4 do 3,9 stupňa.

 

Nie náhodou je návštevnosť týchto lokalít najvyššia v lete, kedy sa turisti v snahe dopriať si osviežujúce schladenie presúvajú z miest do hôr alebo k vode. Po návrate domov sú dobre oddýchnutí a plní síl, čo im pomôže pokračovať v realizácií svojich životných zámerov. A čo je najlepšie, ak by extrémne teplo trvalo príliš dlho, mnohí sa do týchto krásnych lokalít radi vrátia.

Čítajte aj: 

Tipy na letnú turistiku po Slovensku: Vyberte sa na vrcholy hôr aj do pralesa!

Zaujímavosti na Slovensku. Toto ste určite nevedeli!

Skromné, no očarujúce: Vyberte sa k najkrajším slovenským vodopádom

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ