Nízky rozpočet? Tu si môžete medové týždne vychutnať aj tak!

0
5306

Máte po svojom veľkom dni a chystáte sa na spoločnú dovolenku? Svadba je väčšinou finančne náročná záležitosť, a preto si mnohí nechávajú medové týždne až na obdobie pár mesiacov po svadbe, keď na účte pribudnú peniaze, ktoré akoby „zmizli“ po dni D. Medové týždne však ideálne absolvovať čo najskôr, aby ste si mohli vychutnávať tú pravú „posvadobnú“ atmosféru, a aby sa z nich nestala len „klasická dovolenka,“ keď chcete konečne „vypnúť“. 

karlovy-vary-medove tydne clanok

Navyše, nemusí vás stáť veľa peňazí! Možno musíte svoj sen o Seychellách, Maledivách či Bali nechať na neskôr, ale určite si to veľmi užijete. Tu je pár tipov na dovolenku, ktorá vás nezruinuje, ale aj napriek tomu na ňu budete mať tie najlepšie spomienky.

Tatry (ale nie slovenské)

Máte už naše Tatry pochodené? Skúste tie u poľských susedov. Ponuka rôznych hotelov, chát, dreveníc a penziónov je naozaj široká, budete si mať z čoho vyberať! Vychutnajte si romantiku v horách pár kilometrov od Slovenska.

Moravské „Toskánsko“

Lokalita v okolí Kyjova naberá na popularite. Výrazná podoba s talianskym Toskánskom ju predurčuje na nevídaný skvost! Vlnité polia, ani náznak po výškových budovách, elektrických drôtoch… nič, len čistá krása a malebnosť.

Macedónsko, Ochridské jazero

Netypická destinácia, ale nebudete ľutovať! Prednedávnom bola spustená nová letecká linka medzi Bratislavou a Skopje za prijateľné ceny, takže nie je prečo váhať! Macedónsko je nádherná a výnimočná krajina, ktorá je mixom kultúr – balkánskej a gréckej. Ochridské jazero má prímorskú atmosféru, ideálnu na oddychové medové týždne.

toskansko -medove tyzdne clanok

Severné Taliansko

Nie je ničím novým, že jedny z najlacnejších letov zo Slovenska sú do Bergama v Taliansku, približne 40 km od Milána. A čo môže byť romantickejšie ako medové týždne v blízkosti mesta Verona, kde mali románik aj Rómeo a Júlia? Severné Taliansko ponúka široké spektrum možností. Pre športové typy sa v blízkosti nachádza Lago Di Garda – raj pre surferov, milovníci umenia si na svoje prídu v neďalekej Florencii a nákupní maniaci v Miláne. A nehovoriac o vychýrenej talianskej kuchyni a vínach! Stačí si prenajať auto a užiť si dovolenku, na akú sa nezabúda.

Karlove Vary

Mesto so špecifickou atmosférou, ktorá dýcha kúpeľnou históriou a slávnym filmovým festivalom. Karlove Vary sú skvelou voľbou pre tie páry, ktoré si radi vychutnajú mestský život obohatený o perfektné wellness služby.

Možností je veľa, a keď si určíte, čo musia vaše medové týždne spĺňať, určite budete vedieť vybrať destináciu, na ktorú budete radi s nostalgiou spomínať.