Kapverdské ostrovy – najčastejšie spoznáte ostrovy Sal a Boa Vista

1
5215

Kapverdské ostrovy sú zaujímavým súostrovím v Atlantickom oceáne západne od Senegalu a známeho Dakaru približne 500 km. Čoraz viac sa pojem Cabo Verde, alebo v preklade Kapverdy dostáva do uší dovolenkovania chtivých ľudí. Nie každý ich presne pozná. Hoci mnoho cestovných kancelárií ponúka Kapverdské ostrovy, v skutočnosti ide zväčša o ostrov Sal, ktorý je jeden z najsuchších, no neškatuľkujme. Druhý z ostrovov je Boa Vista. Z každého ostrova však existuje ponuka výletov na ďalšie ostrovy vznikajúce sopečnou činnosťou. Napríklad za návštevu stojí ostrov Fogo, ktorý dostal svoj názov aj podľa krátera sopky, ktorú nepovažujú stále za celkom spiacu.

RIU Funana Garopa
Foto: luxusný hotel RIU Funana Garopa, © foto by TG Cestovanie.biz

Sal
Ostrov Sal získal svoj názov podľa soli, ktorá sa tu ťažila už v minulosti. V miestnom kráteri sopky sa nachádza povrchové získavanie soli a okrem toho je toto miesto obľúbené aj u turistov. Zaujímavé sú miesta ako Buracona, kde voda vyrezala do útesov krásne úkazy a vytvorila vodné jazierka, ktoré sa zapĺňajú podľa toho, ako silný je príboj a vlny. Ostrov je pre svoje pofukovanie a na niektorých miestach výborné vlny obľúbený u milovníkov vodných športov. Kitesurfing využívajúci vietor ťahaním šarkana, alebo windsurfing ťahaný plachtou. Ničím neobvyklým nie sú ani klasickí surferi. More je tu výnimočné. Turisti prichádzajú na južné pobrežie do okolia mestečka Santa Maria, kde je jemný piesok, naozaj výrazne čisté pláže, ktoré prekonávajú akékoľvek letovisko v Turecku, či Egypte, a taktiež čisté more. Pláže na ostrove sú čisté aj preto, že sa o ne starajú zamestnanci hotelov a samotní dovolenkári našťastie chápu, že by boli prví, čo nechajú kelímky a iné nečistoty na pláži. Stále pritom nehovoríme o hoteloch. Ubytovanie tu ponúkajú jednoduché, aj luxusné hotely známych svetových značiek, či výnimočnej kvality.

Boa Vista
Ostrov získal svoje meno podľa slov „Pekný výhľad“, keďže prví námorníci mali pri jeho objavení naozaj pekný výhľad na mierne hornatý ostrov, kde nechýba aj zeleň. Aj tu sa nachádza mnoho zaujímavých miest a hotelov. Hoci je viac zelenší, nie je tak navštevovaný ako Sal. Sal je však o niečo viac európsky a predsa zachovávajúci tradície Kapverd.

Oveľa viac informácií o Kapverdských ostrovoch si môžete prečítať na cestopisnom portáli Cestovanie.biz na stránke www.Kapverdy.cestovanie.biz

Comments are closed.