Nákupy v New Yorku sú jedným z neoficiálnych turistických lákadiel

0
1758

New YorkNeraz sme si mohli v televízií vypočuť názory módnych špecialistov na to, ako sa dobre nakupuje v New Yorku. Týka sa to najmä šiat, obuvy a módnych doplnkov. Mali pravdu. Predsa len, boli by sme prekvapení, zvyknutí na slovenské ponuky, čo všetko je možné dostať v obchodoch na Fashion Street alebo vlastne kdekoľvek inde. Lákavé sú výpredaje a ponuka odtieňov, tvarov a dizajnov aj (malé odskočenie od témy) okuliarov, či nábytku vyráža dych.

Pri nakupovaní v New Yorku nezabúdajte na pripočítavanie tax, čiže daní. Zaujímavé možnosti nákupov umožňujú tzv. outletové centrá, ktoré sú zväčša na okraji New Yorku, prípadne v odľahlejších miestach stále v rámci niektorých štvrtí. V nich mávajú zastúpenia rôzne značky ako Gap, Nike, Adidas, a potom samozrejme viac elegantné pre už užšiu klientelu. Obchody dokonca patria medzi jedno z turistických lákadiel, hoci sa o nich v miestnych sprievodcoch pre turistov priveľmi informácií nenachádza.
Ak si chcete prečítať niečo viac o nakupovaní v New Yorku a o ponuke tohto mesta, priamo odtiaľ si môžete niekoľko postrehov prečítať v cestopise na linke:   http://newyork.cestovanie.biz