Aj na Slovensku nájdeme veľa zaujímavých miest. Kam sa vybrať na dovolenku?

1
3559

Možno z nejakých dôvodov počas leta ostávate na Slovensku… A to je skvelé! Verte či nie, mnoho turistov cestuje do našej malej krajiny aj preto, lebo na nie veľkom území máme snáď všetko! Krásne zámky a hory, históriou dýchajúce mestá, netypické prírodné úkazy… Vyberte sa aj vy spoznať Slovensko z iného uhla pohľadu!

dovolenka na Slovensku - clanok

Vypíšte si zoznam miest, kde ste ešte neboli a jednoducho tam choďte! Možno ste na fotkách už miliónkrát videli Spišský hrad alebo Kriváň a nikdy ste tam neboli, preto je najvyšší čas vidieť tieto slovenské dominanty aj naživo. Zbaľte kufre!

Múzeum liptovskej dediny

Iste viete, že na mieste, kde je dnes priehrada Liptovská Mara, boli kedysi dediny. Aby sa mohla začať výstavba nádrže, ľudia boli z dedín vysťahovaní do okolia a ich pôvodné bydliská zatopené. Ale! Niektoré stavby sa podarilo previesť do neďalekej dedinky Pribylina, kde je dnes malebný skanzen.

Arborétum Mlyňany

Medzi Nitrou a Vrábľami, v obci Vieska nad Žitavou, je jeden z najväčších slovenských parkov. Konkrétne tento patrí Slovenskej akadémii vied, keďže sa v ňom nachádza až 2 300 rôznych drevín snáď zo všetkých kútov sveta. Jeho zakladateľ, gróf Štefan Ambrózy-Migazzi, bol od malička milovník drevín a počas svojich ciest postupne zbieral stromčeky, ktoré nechal vysadiť v parku. Môžete sa prejsť po ázijskej časti, americkej či európskej s ich typickou flórou.

dovolenka na Slovensku - tipy kam ist - clanok

Hotel Bankov

Skúste hádať, kde sa nachádza najstarší slovenský hotel! Je to blízko Košíc, v oblasti, ktorá sa nazýva Bankov. Tam je umiestnený aj štýlový historický hotel Bankov, zasadený do krásneho prostredia lesoparku. Už len samotná cesta na Bankov je zážitok! Vychutnajte si prechádzky, čerstvý vzduch a delikátnu kuchyňu tamojšej reštaurácie. Oddych ako má byť!

Danubiana Meulensteen Art Museum

Jedno z najmladších múzeí moderného umenia, ktoré je lokalizované na rozhraní troch štátov – Slovensko, Rakúsko, Maďarsko. Jeho architektúra a samotné umiestnenie sú unikátne, pretože je postavené na vode. Toto svieže múzeum nájdete v Čunove blízko Bratislavy na Vodnom diele Gabčíkovo.

A toto, samozrejme, nie je všetko, keďže Slovensko má naozaj čo ponúknuť! Naplánujte si toto leto ako kombináciu nevšedných zážitkov, kedy spojíte krásy prírody, umenia a aktivít, ktoré vás dobijú novou energiou.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ