7 krajín, kde NIKDY neplaťte kartou

0
3840

Opatrnosti pri platbe kartou nikdy nie je dosť, o to viac v zahraničí. Nedávny prieskum portálu Forter, ktorý sa zameriava aj na prevenciu zneužitia platobných systémov a štatistiky spoločností Aite Group a ACI Worldwide, ktoré spracovali dáta viac ako 6000 zákazníkov z 20 krajín sveta za posledné dva roky ukázali, že zatiaľ čo niektoré krajiny ako Spojené arabské emiráty úspešne pracujú na zvýšení bezpečnosti bezhotovostných operácií, iné štáty si výrazne pohoršili.


Tip redakcie: Nová disneyovka Vaiana mieri do slovenských kín


  1. Mexiko

Zvýšený počet podvodov s platobnými kartami zaznamenali nielen miestni obyvatelia. Nepríjemnú skúsenosť s tzv. skimmingom (kopírovaním kariet) majú v krajine aj zahraniční turisti.

44368891 - temple of kukulkan, pyramid in chichen itza, yucatan, mexico

  1. Brazília

Takmer polovica obyvateľov Brazílie mala za posledné dva roky problém so zneužitím údajov platobnej karty.

  1. USA

Spojené štáty americké, ktoré patria medzi štáty s najväčším počtom užívateľov kreditných kariet vo svete, sa držia v prvej trojke krajín, kde dochádza k ich zneužitiu.

  1. Austrália

Prekvapivo, aj vyspelá krajina ako Austrália zaznamenala za posledné dva roky nárast prípadov podvodov s bankovými kartami o 9%.

38575204 - the golden temple or harmandir sahib in the city of amritsar in the punjab region of northwest india. the center of the sikh faith and the site of its holiest shrine.

  1. India

Aj keď si India polepšila, stále vedie v rebríčku miest, kde je platba kartou riskantná.

  1. Indonézia

Podľa výsledkov prieskumu portálu Forter patrí Indonézia medzi krajiny, ktoré nie sú schopné ochrániť sa pred podvodmi v e-commerce.

  1. Venezuela

Južná Amerika všeobecne nemá v prieskumoch používania platobných kariet lichotivú povesť. Venezuela bola označená za najhoršiu krajinu čo sa týka elektronickej komercie. Až jedna tretina transakcií skončila zneužitím údajov.

Naopak, najviac pozitívne výsledky prieskumov malo Dánsko, Fínsko, Nórsko a Švajčiarsko, kde sa vyskytujú podvody s platobnými kartami len veľmi zriedkavo.

Čítajte tiež:

Černobyľ v roku 2016 – ako to vyzerá dnes?

Päť najlepších miest kam sa ísť zabaviť na Slovensku

Náklady na elektromobil sa v roku 2024 môžu vyrovnať tradičným autám

ZANECHAŤ ODPOVEĎ