4 veci, ktoré by ste mali vedieť predtým, ako začnete zbierať nalietané kilometre

0
4783

Veľa cestujete a lietate? Povedali ste si, že by ste s tým radi už aj niečo urobili? Tu sú 4 tipy, ktoré sa vám zídu predtým, než začnete zbierať kilometre:

  1. Iba lietaním dostatok kilometrov na voľné lety nenazbierate

Ak nie ste naozaj častým zákazníkom, budete musieť použiť alternatívne metódy zbierania nalietaných kilometrov. Dobrou správou je, že sa to dá aj bez toho, aby ste vôbec vstúpili do lietadla.         

  1. Väčšina leteckých spoločností patrí do troch hlavných aliancií

Každá spoločnosť má vlastný program nalietaných kilometrov, ale keď si ho vyberiete, môžete získavať kilometre aj využívaním služieb jej partnerov.

  1. Je rozdiel medzi nalietanými kilometrami a bonusovými kilometrami

Tie prvé môžete získať iba samotným lietaním konkrétnou leteckou spoločnosťou, a keď dosiahnete istý status, môžete začať využívať rýchly pruh, letiskové salóniky, vyššiu hmotnosť povolenej batožiny a podobne. Tento status obvykle zanikne po roku.

Bonusové kilometre môžete využiť na voľné lety a obvykle vypršia po 12 až 36 mesiacoch. Tieto môžete získať samotným lietaním, ale aj používaním partnerských služieb ako je platenie kreditnou kartou, pobyt v partnerských hoteloch a podobne.

  1. Ak získate voľný let, nemáte vždy voľný výber destinácie

Väčšinou si musíte vybrať z krátkeho zoznamu ponúkaných destinácií.

 

A tu je 5 vecí, ktoré potrebujete na to, aby ste nalietané kilometre začali zbierať:

 

  1. Lietajte iba leteckými spoločnosťami jednej aliancie

Ak ste si vybrali program nalietaných kilometrov istej aerolínie, zistite, ktoré ďalšie aerolínie patria do tej istej aliancie a uistite sa, že lietate iba týmito spoločnosťami. Množstvo kilometrov, ktoré vám pripíšu, záleží od diaľky a triedy vášho letu. Viac kilometrov vám pravdepodobne pripíšu za prvú triedu, než za ekonomickú triedu.

  1. Zaobstarajte si partnerskú kreditnú kartu

Toto je najľahšia cesta, ako získať viac nalietaných kilometrov. Získavate ich za nákup vecí, za ktoré by ste platili tak či tak. A čím viac kupujete, tým viac kilometrov získate. Pred zaobstaraním kreditnej karty si samozrejme dobre prečítajte, aké podmienky sa na ňu viažu.

  1. Otvorte si účet v banke

Veľa bánk má špeciálne ponuky, pri ktorých môžete za otvorenie účtu dostať aj niekoľko tisíc nalietaných kilometrov. Taktiež môžete získať kilometre za aktívne využívanie účtu.

  1. Predplaťte si noviny

Niektoré noviny a časopisy tiež ponúkajú nalietané kilometre a často môžete dostať veľa kilometrov už pri predplatnom len na jeden rok.

  1. Rezervujte si pobyt v hoteloch a prenajímajte si autá

Skoro všetky programy nalietaných kilometrov majú partnerské hotely a požičovne áut a ich využívanie sa vám naozaj oplatí. V niektorých prípadoch môžete pri použití partnerského programu dostať ponuku lepších izieb alebo lepší výber áut v požičovni.

Čítajte tiež:

6 vecí, ktoré svoje deti učíme zle

12 výletov vlakom, ktoré stoja za to

Prečo sa do lietadla nastupuje zľava


Zdroj: http://www.businessinsider.com/how-to-start-collecting-air-miles-2017-9