Samsung musel pre vybuchujúce batérie stiahnuť z predaja Note 7

0
3763

Vybuchujúce batérie:

Rozhodnutie prišlo po tom, ako v USA a Južnej Kórei nahlasovali „vybuchujúce“ telefóny či batérie počas alebo po nabíjaní sa. Spoločnosť sľúbila zákazníkom, ktorí si telefón stihli kúpiť, výmenu za nový.

„Počas výrobného procesu nastal malý problém, ktorý bolo veľmi ťažké identifikovať,“ vyjadril sa prezident mobilnej divízie Samsungu Koh Dong-jin. „Bude nás to stáť toľko, že ma z tej sumy až pichá pri srdci. Bezpečnosť našich zákazníkov je však prvoradá.“

Výroba náhradných zariadení by mala trvať asi dva týždne. Telefón zatiaľ uviedli v desiatich krajinách, batérie dodávala v každej z nich iná spoločnosť. Rozhodnutie technologického giganta je ale nevídané. Kroky podnikli len na základe asi 35 prípadov z celého sveta. Predaje pozastavili, aby vykonali inšpekciu u dodávateľov batérií. Stiahnutie z predaja prišlo pre juhokórejskú spoločnosť veľmi nevhod: o týždeň totiž predstavia nový model iPhonu od hlavného konkurenta, Applu.

Obrázky obhorených Note 7 sa objavili na YouTube aj sociálnych sieťach

Galaxy Note 7 patrí do skupiny tzv. „phabletov“ – telefónov s veľmi veľkým displejom. Telefón uviedli na trh iba 19. augusta, a doposiaľ naň bolo počuť len kladné kritiky od odborníkov aj verejnosti. Zariadenie disponovalo aj skenerom dúhovky.

V júli Samsung prekonal očakávania, keď v poslednom štvrťroku predal množstvo mobilných telefónov, ktoré sa postarali o najlepšie kvartálne výsledky za posledné dva roky. Spoločnosť predpovedala, že v druhom polroku budú predaje stále na vzostupe. To sa však po „vybuchujúcich“ luxusných mobilných telefónoch môže zmeniť.


Prečítajte si:

Ste si istí, že máte bezpečne zablokovaný mobil …s androidom?

Máte strach z nádoru, spôsobeného mobilným telefónom? Takto mu predídete

Zdroj: http://www.bbc.com/news/business-37253742

Autor videa: Ariel Gonzalez