Vírus zika na Floride vrcholí. Boli vydané nasledovné výstrahy, týkajúce sa aj turistov.

0
1934

Miami 2. augusta (TASR) – Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) vydalo dnes nové varovanie, na základe ktorého by ženy nemali cesťovať do oblastí, kde by sa mohli nakaziť vírusom zika v štáte Florida. Na pozore by mali byť aj tehotné ženy, ktoré musia podniknúť také kroky, aby zamedzili bodnutiu komárom či šíreniu vírusu pohlavným stykom. Dnes o tom informovala agentúra AP.

Vírus zika na Floride

CDC vydalo varovanie  po tom, čo guvernér Floridy Rick Scott vyhlásil, že je až 10 nových prípadov nákazy zikou, pravdepodobne prenesenej priamo lokálnymi komármi, a že celkový počet prípadov v štáte stúpol na 14.

Avšak, ak zvažujete návštevu Floridy, prečítajte si, prečo by ste sa jej mali vyhnúť. Dôchodcov na plážiach máme na Floride prebytok.

Vírus zika na Floride

Nové prípady nákazy vírusom sú sústredené najmä v oblasti s rozlohou 2,5 štvorcového kilometra nedaľeko oblasti Miami – Dade. Avšak, predstavitelia zdravotníctva sú presvedčení, že k priamemu a aktívnemu prenosu vírusu zika na Floride dochádza len v spomínaných oblastiach. CDC upozorňuje, že muži a ženy, ktorí túto oblasť navštívili od 15. júna, by mali počkať najmenej osem týždňov a až potom sa pokúšať o počatie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ