Afganistan: Sneh a mráz zabili najmenej 20 ľudí

0
1941

Kábul 25. novembra (TASR) – Silné sneženie a teploty pod bodom mrazu, ktoré zasiahli tento týždeň odľahlú provinciu Džauzdžán na severe Afganistanu pri hraniciach s Turkménskom, pripravili o život najmenej 20 ľudí. Afganské orgány dnes uviedli, že išlo o vnútorne vysídlené osoby, medzi ktorými bolo aj niekoľko detí, informovala tlačová agentúra AP.

Afganské úrady čakajú na zlepšenie počasia

V oblasti napadlo takmer pol metra snehu. Nemajú tam žiadne zdravotnícke ani elektrárenské zariadenia a cestu, ktorá postihnutú oblasť spája s provinčnou metropolou Šaberghán, obsadil Taliban. Afganské úrady čakajú na zlepšenie počasia, kým budú môcť dopraviť letecky pomoc tým, čo ju potrebujú.


TIP redakcie:  Zhabali 619 kilogramov africkej slonoviny

Podľa guvernéra provincie prvé správy naznačujú, že medzi obeťami mrazu je najmenej päť detí. Obáva sa však, že celkový počet mŕtvych môže byť aj vyšší.

46629080 - winter background with pile of snow and blur landscape. copyspace for text

Guvernér Lutfulláh Azízí vyzval miestnych obyvateľov, aby ponúkli prístrešie ľuďom bez strechy nad hlavou. Pred bojmi v susednej provincii Sare Pol, kde útočil v uplynulých mesiacoch Taliban, ušlo približne 500 ľudí.

V Džalalabade, metropole východnej provincie Nangarhár, dnes cestná bomba zabila policajta a zranila troch civilistov. V provincii Laghmán zasiahla v noci nadnes mínometná strela svadobčanov: zabila dieťa a zranila šesť ľudí, informoval hovorca tamojšieho guvernéra. K útokom sa zatiaľ nikto neprihlásil.


Prečítajte si tiež:

V tajných masových hroboch našli 32 tiel

ZANECHAŤ ODPOVEĎ