Nový laserový projektor Canon XEED 4K600STZ

0
2125

Projektor Canon XEED

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavil najnovší prírastok do svojho produktového radu inštalačných projektorov – Canon XEED 4K600STZ. Nový model sa môže pochváliť hmotnosťou iba 26 kg, precíznym 4K rozlíšením a vynikajúcou obrazovou kvalitou – to všetko vo vysoko kompaktnom prevedení.

Canon XEED 4K600STZ je následníkom projektoru XEED 4K501ST. Umožňuje premietať obraz i na zakrivené a klenuté plochy, a to i v režime na výšku alebo s využitím viacerých skladaných obrazov pri súčasnom zachovaní zaostrenia každého z nich. Všetky tieto vlastnosti predurčujú nový projektor ako ideálne riešenie pre široké využitie, vrátane pokročilých tréningových simulátorov, konštrukčných projekcií, múzejných expozícií a zobrazovania digitálnych reklám a značení.

Vďaka natívnemu 4K rozlíšeniu (4 096 x 2 400), technológii polovodičového zdroja svetla s výkonom 6 000 lúmenov a s dlhou životnosťou cez 40 000 hodín (v režime ultra-long life) ponúka Canon XEED 4K600STZ vynikajúci 4K HDR obraz. Súčasťou nového projektora je i AISYS (Aspectual Illumination System) – jedinečný optický systém, ktorý spolu s natívnym kontrastným pomerom 4 000:1 a s dynamickým kontrastom 10 000:1 zaisťuje pôsobivé farebné podanie i vernú reprodukciu čiernej.

Canon XEED WUX450 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Medzi výhody projektoru XEED 4K600STZ patrí tiež širšia použiteľnosť – nový model ponúka štyri vstupy DVI-D a dva vstupy HDMI 2.0. Podporuje tiež projekciu vysoko kvalitného obsahu z rôznorodých 4K zdrojov pri frekvencii 60 Hz z jedného káblu HDMI a s takmer okamžitou dobou odozvy 16,6 ms. Vďaka kompatibilite so štandardom Crestron a konektivite Wi-Fi, Ethernet a USB majú používatelia k dispozícii výkonné sieťové rozhranie i možnosť diaľkového ovládania.

Canon XEED 4K600STZ využíva precízny 4K objektív s 1,3násobným zoomom a s konštantnou svetelnosťou f/2,6, vďaka ktorej sa môže nový projektor pochváliť nemennou úrovňou jasu v celom rozsahu zoomu. Projekčný pomer 1,0 až 1,3 umožňuje premietať obraz s trojmetrovou uhlopriečkou (120 palcov) zo vzdialenosti 2,7 metra.

„Uvedenie projektoru XEED 4K600STZ predstavuje ďalší míľnik v rámci produktového radu inštalačných projektorov značky Canon pre 4K rozlíšenie,“ hovorí Andreas Herrnböck, European Business Development Manager Projector, Visual Communications v spoločnosti Canon Europe. „Nový projektor je neuveriteľne kompaktný i ľahký, a vďaka tomuto designu v kombinácii s výkonom 6 000 lúmenov ide o ideálne riešenie pre najrôznejšie typy využitia s pevnou inštaláciou. Od simulačných prostredí vyžadujúcich ultra vysokú obnovovaciu frekvenciu a plynulé zobrazovanie pohybu až po inštalácie v múzeách, kde sú dôležité kompaktné rozmery a pre sprostredkovanie dokonalého zážitku vysoké rozlíšenie. Uvedením modelu XEED 4K600STZ opäť posúvame hranice práce s projekčnou technikou a prinášame širokú škálu vlastností, ktoré naplnia požiadavky rôznorodých koncových používateľov.”

Projektor Canon XEED 4K600STZ bude v predaji na jar 2017.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ