Le Penová žiadala odstránenie vlajky EÚ z TV štúdia, kde mala vystupovať

0
1685

Prezidentské voľby vo Francúzsku

Paríž 19. apríla (TASR) – Kandidátka prezidentských volieb vo Francúzsku Marine Le Penová žiadala odstránenie vlajky EÚ zo štúdia televízie TF1, kde mala vystúpiť v rámci predvolebnej kampane. Televízny kanál v noci nadnes informoval, že jej žiadosti vyhovel.

Moderátor relácie Demain (Zajtra) Gilles Bouleau vo vysielaní uviedol, že Le Penová odstránením vlajky EÚ podmienila svoju účasť v relácii, ktorej hosťami sú postupne všetci 11 uchádzači o prezidentskú funkciu.

71564295 - presidential election in french republic. selection of a candidate france's far-right national front party.

Boj proti EÚ

Le Penová vysvetlila, že chce „byť prezidentkou Francúzskej republiky, nie Európskej únie“.
„Tvrdím, že EÚ spôsobila našej krajine a nášmu národu mnoho zla, v ekonomickej a sociálnej oblasti a odstránením hraníc,“ vysvetlila Le Penová svoju požiadavku na odstránenie vlajky EÚ z televízneho štúdia.

Dodala, že jej prvým rozhodnutím v prípade jej zvolenia za francúzsku prezidentku bude „vrátenie štátnych hraníc (Francúzska) Francúzom.“

Toto opatrenie označila za nástroj boja proti „nebezpečenstvu islamistického terorizmu, ktorý sa k nám infiltruje okrem iného aj prostredníctvom prílevu migrantov, aby nám (tak) zasadil ranu priamo do srdca“.

V rozhovore pre aprílové číslo mesačníka Causeur Le Penová vyhlásila, že ak sa stane hlavou štátu, má v úmysle zakázať vyvesovanie vlajok EÚ na úradných budovách vo Francúzsku. Spravodajský server 20minutes.fr v tejto súvislosti napísal, že vlajka EÚ nie je vyvesená na radniciach viacerých miest, kde sa primátorom či starostom stal kandidát FN.

Prezidentské voľby vo Francúzsku sa uskutočnia túto nedeľu. Podľa prieskumov verejnej mienky má Le Penová veľkú šancu postúpiť do rozhodujúceho druhého kola, ktoré sa bude konať 7. mája.

Čítajte tiež:

V Británii by sa mali 8. júna konať predčasné voľby

Uber v Brne končí