Poľskí amatéri začali vykopávať záhadný nacistický vlak s pokladom

0
1996

Nacistický vlak s pokladom, Varšava 16. augusta (TASR) – Dvaja poľskí nadšenci pre históriu, ktorí tvrdia, že poznajú lokalitu nacistického vlaku naplneného zlatým pokladom, ukrytého v podzemnom tuneli na juhozápade Poľska, začali dnes s výkopovými prácami.

Nacistický vlak s pokladom

Piotr Koper a Andreas Richter tvrdia, že pomocou špeciálneho podzemného radaru objavili vlani obrnený nemecký vlak z obdobia druhej svetovej vojny zakopaný medzi mestami Vroclav a Walbrzych. Obaja muži teraz vedú zhruba 35-členný tím, ktorý na lokalite urobí zisťovacie sondy, informuje agentúra DPA.

Amatérski bádatelia sa sústredia na tri body, pričom pôjdu do hĺbky šesť metrov pod povrchom. Tím v piatok splaníroval terén nad predpokladanou skrýšou a vyčistil policajne uzatvorenú oblasť od stromov. Výsledky odkryvu, ktorý bude filmovaný a streamovaný on-line, sa očakávajú o dva dni. Zvesti o záhadnom vlaku, do ktorého mali nacisti koncom vojny ukryť pred postupujúcimi sovietskymi vojskami zlato a iné poklady, sa v tomto regióne tradujú desaťročia, priamy dôkaz sa však dosiaľ nepodarilo nájsť. Experti z Krakova tvrdenia a metódy dvojice amatérskych bádateľov spochybnili.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ