Kapitán AirFrance vypustil nad chránenými lesmi palivo z lietadla.

0
1910

Paríž 26. septembra (TASR) – Posádka lietadla spoločnosti Air France vypustila kvôli technickej poruche časť obsahu palivových nádrží nad chráneným lesom Fontainebleau v metropolitnej oblasti Paríža.

Ako dnes informoval denník Le Parisien, lietadlo typu Boeing 777-200, smerujúce na Guyanu, v nedeľu krátko po štarte z parížskeho letiska Orly začalo mať technické problémy a muselo sa vrátiť do Paríža, na letisko Roissy-Charles De Gaulle. Neštandardná situácia si vyžadovala, aby sa posádka pred pristátím zbavila časti paliva, a tak ho vypúšťala z nádrží počas niekoľkých okružných preletov nad lesmi pri Fontainebleau. Podľa televízia BFMTV šlo o desiatky ton kerozínu. Starosta obce Frédéric Valletoux na sociálnej sieti Twitter označil za škandalózne, že posádke povolili takýto postup. Uviedol, že lesy v okolí Fontainebleau navštívi ročne desať miliónov ľudí. Spresnil, že ide o štátom chránený prírodný park, na ktorého území sa nachádzajú tri lokality mimoriadneho významu.

Spoločnosť Air France potvrdila, že došlo k vypusteniu paliva z lietadla s technickými problémami, ale neuviedla lokalitu, kde k nemu došlo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ