Donald Trump nahý v New Yorku! Jeho socha obletela internet.

0
2912

Washington 19. augusta (TASR) – Socha nahého republikánskeho kandidáta na post prezidenta USA Donalda Trumpa sa objavila vo štvrtok na manhattanskom námestí Union Square v New Yorku. Skulptúra v životnej veľkosti oplýva vypracovanými fyziologickými detailmi vrátane žíl, bradaviek či ochlpenia ohanbia.

Holý Donald Trump

Caption this. ??? #nakeddonaldtrump

A photo posted by Caleb Leverett (@calebleverett) on

Dielo zobrazuje Trumpa s vážnym výrazom v tvári, s extrémne malým penisom a žiadnymi semenníkmi. Identické sochy sa údajne objavili aj v Los Angeles, San Franciscu, Clevelande a Seattli, informoval dnes spravodajský webový portál The Huffington Post. Pod sochou je podpísaná Indecline, anonymná anarchistická skupina, ktorá okrem iného umiestnila na Hollywoodsky chodník slávy mená černošských obetí nedávneho policajného násilia. Podľa denníka The Washington Post inkriminovanú sochu vytvoril výtvarník Ginger z Las Vegas, ktorý na jej zhotovenie použil špeciálnu tvarovaciu hlinu a silikón.

„Rozhodli sme sa zobraziť Trumpa bez semenníkov, pretože odmietame uznať, že je mužom, ale podľa nás je iba malým arogantným dieťaťom,“ vyhlásila skupina Indecline. Aktivisti dodali, že sa reakcií Trumpových stúpencov neboja. Podľa najnovších informácií kontroverznú sochu z námestia Union Square už príslušné orgány odstránili. Správa newyorských parkov (NYC Parks) dnes vo vyhlásení reagovala na umiestnenie sochy so slovami, že sa „pevne stavia proti akémukoľvek nepovolenému vztyčovaniu v mestských parkoch, a to akýchkoľvek rozmerov“.