Domáce väzenie na 30 rokov. Nemeckí rodičia syna nepustili z domu celý život

0
1761

Berlín 5. októbra (TASR) – Polícia v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko informovala v utorok o prípade 43-ročného „zanedbaného“ muža, ktorého previezli do nemocnice z domu rodičov, kde prežil údajne až desiatky rokov v odlúčení od okolitého sveta. Informovala agentúra DPA.

Podľa vyhlásenia policajného hovorcu Jürgena Stadtera zatiaľ nie je presne známe, ako dlho tento muž nevyšiel z domu, ale ani to, „ako konkrétne vyzerala“ jeho izolácia a či naozaj nemal možnosť vychádzať von. Hovorca preto zatiaľ nechcel prípad opísať ako „vyslobodenie“. Polícia muža z okresu Bayreuth previezla do nemocnice za nešpecifikovaných okolností ešte 21. septembra. Následne začala preverovať možné ublíženie na zdraví z nedbanlivosti a obmedzenie osobnej slobody zo strany rodičov. Údajne ho totiž našla v zúboženom stave, aj keď nebol podvyživený.

Podľa policajných zistení hospitalizovaný muž prestal ešte ako dieťa chodiť do školy, keďže ho úrady približne vo veku 13 rokov uznali za neschopného pokračovať vo vzdelávaní.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ