Bratislavskí mestskí poslanci na strane hazardu

0
1555

Mestskí poslanci v Bratislave včera hlasovali za zachovanie herní na území hlavného mesta. Zo 41 poslancov hlasovalo za zákaz iba 24, ostatní boli proti, alibisticky nehlasovali, alebo sa zdržali hlasovania. 

Petíciu podpísalo 136.139 obyvateľov z čoho platných bolo 98.118 podpisov. Poslanci svojím rozhodnutím odignorovali výzvu 25% obyvateľstva (pri počte cca. 378.000 oprávnených voličov v Bratislave) 

Príjmy do mestskej pokladne vo výške tri milóny eur ročne nie sú zanedbateľné. Stačí sa pozrieť na centrum hlavného mesta a každému je jesné, ako efektívne sa využívajú. Rozbité, špinavé cesty a chodníky so všade prítomnými herňami vytvárajú pravdivý obraz hlavného mesta a vypovedajú najviac o prístupe jeho vedenia. 

Nemusíme polemizovať ani o škodlivosti hazardu, o liečebných nákladoch patologických hráčov a o tom, že najviac ohrozenou skupinou sú mladí ľudia vo veku od 18 do 21 rokov. Mestskí poslanci tieto údaje určite preštudovali a kľudným svedomým podporili, aby herne sa mohli nachádzať v hoteloch, penziónoch, bytových domoch, pohostinstvách, v budovách pre obchod, kultúru či na verejnú zábavu. (Zabudli na kostoly, školy a nemocnice???)

Chápem mestského poslanca. Volebné obdobie trvá iba 4 roky a volič je nevdačný tvor. Mal by myslieť hlavne na svoje potreby a na svojich pánov sponzorov, ktorých stajňa je plná podobných noname zástupcov obyčajných ľudí.

Zdroj:

TASR, Štatistický úrad

Choroba sa šíri: Smrtiaca závislosť na hazardných hrách rastie


      

ZANECHAŤ ODPOVEĎ