Aktuálne: Letisko vo Viedni malo byť terčom teroristického útoku.

0
2199

Terčom teroristických hrozieb, ktoré obsahovala správa doručená rakúskym orgánom, bolo aj medzinárodné letisko Viedeň-Schwechat. Informoval o tom predstaviteľ dolnorakúskeho Krajinského úradu pre ochranu ústavy Roland Scherscher, ktorého vyjadrenie priniesla agentúra APA.

Rovnako ako v prípade viedenskej hlavnej železničnej stanice, ktorú prehľadala polícia, na letisku nevyhlásili evakuáciu. Podľa APA neboli prítomné osoby „v žiadnom čase vystavené nebezpečenstvu“ a nasadené policajné zložky zvýšili svoju ostražitosť. Rakúske ministerstvo vnútra predtým uviedlo, že prijatá e-mailová správa spomínala konkrétne ciele, ako aj dátum a časové rozpätie možných útokov. Vyhrážka sa týkala predovšetkým policajných inšpektorátov vo Viedni, Dolnom Rakúsku a Štajersku, pričom sa predpokladá, že pochádzala z džihádistického prostredia.

letiskoRakúske orgány zareagovali sprísnením bezpečnostných opatrení, špecifikovaný časový rámec (8.30 – 9.00 h) však medzitým uplynul a okolo poludnia začali bezpečnostné zložky tieto opatrenia postupne odvolávať. Hovorca rezortu vnútra Karl-Heinz Grundböck predtým povedal, že predmetná správa prišla ráno zo skrytej e-mailovej adresy, odkiaľ boli podobné hrozby odoslané už viackrát. Ministerstvo vnútra zdôraznilo, že nie je dôvod na paniku, hoci je potrebné vychádzať zo zvýšeného rizika terorizmu v celej Európe od útokov na parížsku redakciu magazínu Charlie Hebdo z januára 2015.

Grundböck v tejto súvislosti odmietol úvahy o tom, do akej miery je potrebné takéto vyhrážky brať vážne. „Predsa nemôžeme jednoducho použiť tlačidlo ‚vymazať‘,“ cituje jeho slová APA.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ