Aktuálne: ‚Let duchov‘ spoločnosti Delta spôsobil paniku nad Gréckom

0
8016

Nie je to tak dávno od leteckého nešťastia spoločnosti Egypt air, kde sa Airbus zrútil do mora pri Grécku. Graffiti na trupe lietadla, ktoré v arabčine hovorili „toto lietadlo pôjde dole“ šokovali verejnosť. Avšak, pár hodín na to mali leteckí dispečeri v Aténach opäť postarané o poplach. Tento krát ho spôsobil Beoing spoločnosti Delta airlines, ktorý sa neohlásil pozemnej veži. Poplach vyústil až do takej miery, že boli vyslané stíhačky z obavy o teroristický útok.

ATÉNY: Let spoločnosti Delta airlines z nemeckého Frankfurtu do Kuwaitu spôsobil poplach nad Gréckom len pár hodín po tom, ako zmizlo lietadlo spoločnosti Egypt Air. Keď sa lietadlo ani po viacerých pokusoch o kontakt nehlásilo a neodpovedalo, ministerstvo obrany neváhalo a okamžite vyslalo dve stíhačky.

Keď stíhačky prileteli k lietadlu, boli prekvapení, čo videli. Obaja piloti spali. Akonáhle však pasažieri upozornili letušky, že ich lietadlo sprevádzajú stíhačky, letušky začali búchať na dvere kokpitu aby pilotov prebudili.

ZDROJ: http://www.miragenews.com/ghost-flight-pilots-fall-asleep-with-140-aboard-f16s-scrambled-video/