Aktuálne: Krízový štáb monitoruje v Žiline rizikové povodňové oblasti

0
1811

Žilina 28. júla (TASR) –Krízový štáb mesta Žilina dnes vykonal obhliadky povodňových lokalít, ktoré považuje za rizikové. Taktiež monitoruje situáciu na všetkých tokoch územia. TASR dnes o tom informovala Erika Mikulová, ktorá prcuje na Mestskom úrade v Žiline.

Rizikové povodňové oblasti v Žiline

„Obhliadky berieme ako prevenciu voči prívalovým povodniam, ktoré v poslednom období trápia naše okolie. Aj takýmto spôsobom môžeme zabrániť prípadným poškodeniam súkromného, ale aj verejného majetku,“ uviedol zástupca primátora Žiliny Anton Trnovec.

rizikové povodňové oblasti

Nedostatky, ktoré boli zistené by mali podľa Mikulovej odstrániť správcovia vodných tokov tak, aby predišli povodniam z prívalových dažďov. „Je to Slovenský vodohospodársky podnik, prípadne majitelia priľahlých pozemkov, ktoré s vodným tokom susedia,“ podotkla Mikulová. Taktiež doplnila, že vodné toky na území Žiliny nespravuje mesto, ale Slovenský vodohospodársky podnik, š. p. „Správca vodného toku je okrem iného povinný spravovať a udržiavať vodný tok, brehy a brehové porasty v takom stave, aby umožňoval plynulý prietok vody a nehatený odchod ľadu, aby neohrozoval bezpečnosť osôb, majetku, vodohospodárskych a iných právom chránených záujmov. Tým sa dá preventívne predchádzať aj vzniku lokálnych povodní,“ uzavrela Mikulová.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ