8 zásad Talianov ako dosiahnuť La Dolce Vita. Z cestovín sa nepriberá

0
1305
8 zásad Talianov ako dosiahnuť La Dolce Vita. Z cestovín sa nepriberá
Ohodnoť článok

Životný štýl Talianov

Každý z nás túži po la dolce vita, tak prečo sa neinšpirovať priamo v jeho zdroji, Taliansku?

46043987 - view on colosseum in rome, italy

8 životných lekcií od Talianov alebo životný štýl Talianov

Na verejnosť sa oblečte ako dáma

Podľa Talianov je život lepší, keď sa pekne obliekate. Uprednostnite kvalitu pred kvantitou – nakupujte poctivé kúsky, dobre sa o ne starajte a noste ich často. Topánky by mali byť štýlové, čisté a praktické.

Víno nie je na opíjanie sa

Víno je dobré – v správnom množstve. Aj keď liter lacného vína v zašitej talianskej reštaurácii môže byť lákavý, radšej si ho neobjednávajte. Nielenže si tým získate zamračené pohľady čašníkov a ostatných zákazníkov, ani tú opicu si nechcete zažiť. Radšej si poriadne vychutnajte pohárik vína, ktoré vám odporučia k jedlu.


Tip redakcie: 5 dôvodov prečo cestovať do Apúlie v Taliansku


Nikdy z domu neodchádzajte s mokrými vlasmi

A nechoďte naboso. A nezabudnite na tielko! Inak vás môže „prepadnúť“ bolesť v krku, ku ktorej sa s radosťou pridajú ďalšie nepríjemnosti. Taliani jej hovoria soffro di cervicale a snažia sa jej vyhnúť za každú cenu.

48155282 - basset hound in front of white background

Prírodné teplo je blahodarné

A klimatizácia je známy spúšťač soffro di cervicale. Hoci sa Taliani radi sťažujú na extrémne letné vlhko známe ako la guazza, vždy si radšej ako klímu zapnú ventilátor. V ešte lepšom prípade sa idú osviežiť k moru. Nápoje sa v Taliansku podávajú vlažné a kocky ľadu by ste v nich hľadali márne.

Z cestovín sa nepriberá

Priberá sa len z priveľa cestovín. Taliani sa múky neboja; milujú pizzu, cestoviny a čerstvé pečivo. Trik spočíva v tom, že sa neprejedajú a jedia pomaly.


Tip redakcie: Recept na šťastie hľadajme na Filipínach


Nápoje patria do poriadnych pohárov a šálok

A jedlo na poriadny tanier. Aj Taliani si sem-tam dajú kúsok pizze zo stánku, no inak im je koncept fast foodu vzdialený. Jedenie a pitie je pre nich udalosť, pri ktorej sa sedí a ktorá si zaslúži čosi viac ako lacný papierový pohárik. Takže ak si objednáte cappuccino so sebou, možno si za prenosný pohár budete musieť zaplatiť. A určite si vyslúžite trochu pohŕdania od miestnych.

36675614 - pretty kid girl refusing to eat her dinner healthy vegetables

Šalát nie je večera

Nepovažuje sa za ňu ani sendvič alebo, nedajbože, cereálie zaliate mliekom. Mnohí Taliani tvrdia, že horúca večera (v preklade trojchodové hodovanie) je na konci dňa nutnosť. Na večeri nečakajte, kým každému donesú, čo si objednal. Považuje sa to za neslušné. Hneď, ako je jedlo na stole – pustite sa doňho!

„Piano, piano!“

Trpezlivosť ruže prináša, či už ide o jedlo, vzťahy alebo plánovanie dovolenky. Životný štýl Talianov je pokojnejší. Desaťminútový obed za stolom? Vymeňte ho za polhodinu v reštaurácii. Potrebujete si oddýchnuť? Tak to urobte! Ponáhľanie sa proste k Talianom nepatrí. A je to celkom osviežujúci pohľad na život.

Čítajte tiež:

Peroxid vie, ako zosvetliť vlasy. Tieto baby to však prehnali na plnej čiare

Čím leziete čašníkom na nervy


Zdroj: http://www.purewow.com/travel/life-lessons-from-the-italians

ZANECHAŤ ODPOVEĎ