Fit do plaviek? Hoci aj v pohodlí domova

0
1015
Fit do plaviek? Hoci aj v pohodlí domova
Ohodnoť článok

Cítite, že je najvyšší čas zahájiť prípravu na plavkovú sezónu? No vy nemáte odvahu zájsť do najbližšieho fitness centra? Jednorazový vstup je pridrahý a mesačnú permanentku si kupovať nechcete, kým nemáte pocit vážneho odhodlania? Vytvorte si telocvičňu v pohodlí domova. Vyhnete sa tak nepríjemným pohľadom a nemusíte opustiť ani svoju komfortnú zónu.

Dni sa pomaly predlžujú, zima ustupuje a plavková sezóna je čochvíľa tu. Kilá počas leta pribudli a sexi plavky z minulého leta sa na bokoch nepríjemne zarezávajú. Nezúfajte. Nie ste v tom sama. Prelom mesiacov február a marec je ideálnym obdobím na zahájenie cvičenia. Ak ste lenivá zájsť do fitness centra, prípadne sú vám nepríjemné cudzie pohľady, ktoré väčšinou existujú len v našich mysliach, popracujte na sebe doma. Cvičiť môžete s vlastnou váhou alebo si zaobstarajte potrebné príslušenstvo. Na trhu je množstvo produktov, ktoré sú aj cenovo dostupné. Širokú ponuku nájdete už aj na internete.  ,,Z roka na rok sa zvyšuje predaj športových pomôcok, ktoré sú určené na domáce využitie. Najväčší záujem zo strany zákazníkov je najmä o posilňovacie stroje a drobné fitness príslušenstvo,“ prezrádza riaditeľ Hej.sk Vladimír Sušil.

Prvým krokom je správne oblečenie, v ktorom sa budete cítiť pohodlne a obuv, ktorá vám zaručí bezpečnosť a správnu polohu nôh. Až potom prichádza na rad ostatné príslušenstvo:Jednoručná činka_Hej.sk

  1. Základom je podložka – Kropaje potu stekajúce na koberec nie sú zrovna želaným efektom. Ak sa chcete vyhnúť tepovaniu bezprostredne po cvičení, investujte do podložky. Vyberte si takú, ktorá sa nešmýka, drží svoj tvar a je vodeodolná.

    Tip redakcie: Pyramídové firmy alebo keď obchod nemá pravidlá


  2. Investujte do kardio prístroja – Spaľovanie tukov a naštartovanie práce väčšiny svalových skupín dosiahnete aeróbnymi cvičeniami. Kardio prístroj by mal byť jedinou väčšou investíciou v prípade, ak sa rozhodnete pre vlastnú telocvičňu. Bežecký pás, stacionárny bicykel či eliptický trenažér. Výber je na vás a na vašej peňaženke. Pravdou však je, že niekedy sa oplatí investovať do kvalitnejšieho prístroja, ktorý zaručí požadovaný efekt. ,,Zákazníci Hej.sk majú najčastejšie záujem o bežecké pásy,“ hovorí Sušil. Kardio prístroj precvičí svaly celého tela a pozitívne vplýva aj na kardiovaskulárny systém, teda činnosť srdcovo-cievneho systému. Ak sa vám zdá takáto investícia na úvod príliš riskantná, vystačiť si môžete aj so švihadlom. Nezabudnite však, že kardio cvičenie musí byť intenzívne a malo by tvoriť väčšiu časť vášho tréningu.
  3. Nezabúdajte na posilňovanie – Do povinnej výbavy si zadovážte aj činky, ktorými posilníte svoje svaly a popracujete na rozvoji svojej sily a dynamiky. V ponuke dnes nájdete činky s rôznou hmotnosťou a rozličným tvarom. Premyslite si, na aké cvičenia ich budete najčastejšie využívať a podľa toho prispôsobte svoj výber. Osvedčeným nástrojom na posilňovanie svalstva je aj posilňovacia guma, ktorá je vhodná aj na aerobik, pilates a rôzne fitness cvičenia. Kúpite ju za pár eur, no efekt je niekoľkonásobný, pretože si ňou dokonale precvičíte sedacie, chrbtové i brušné svalstvo.Hodinky_Hej.sk
  4. Sledujte svoj výkon – Ak už získate dostatok odhodlania a šport sa stane bežnou súčasťou vašich dní, majte sa pod kontrolou. Správny športtester zmapuje všetky potrebné údaje o vašej fyzickej aktivite – množstvo spálených kalórií, rýchlosť, či pulz srdca. Takto budete vždy vedieť, či zo seba vydávate maximum a každým dňom si môžete posúvať vlastné hranice.

Využiť môžete aj vlastnú váhu, ktorá vám poslúži ako najväčšia záťaž, s ktorou sa musíte popasovať. Majte však na pamäti, že cvičiť musíte začať pozvoľna, aby ste telu nespôsobili šok. Nezabudnite tiež, že žiadaný efekt docielite jedine vtedy, ak okrem pohybu upriamite pozornosť aj na správne stravovanie. Len kombinácia stravy a pohybu zaručí, že budete mať postavu, po akej dávno túžite.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ